X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W labiryncie małżeństwa

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 22:14
- Małżeństwo to dziwna rzeczywistość, gdzie dwoje grzeszników zostaje postawionych wobec siebie, żeby stworzyć jedność i na mocy sakramentu stają się obrazem relacji, jaka jest pomiędzy Chrystusem a Kościołem, Ojcem, Synem i Duchem świętym. To jest taka kwadratura koła – mówił w audycji „Terlikowski na froncie”, ks. prof. Piotr Kieniewicz, marianin, autor książki „Labirynt małżeński”.
Audio
  • Ks. prof. Piotr Kieniewicz o małżeństwie (Polskie Radio 24/ Terlikowski na froncie)
Małżeństwo jest jak labirynt - mówi ks. prof. Piotr Kieniewicz - Marianin
Małżeństwo jest jak labirynt - mówi ks. prof. Piotr Kieniewicz - MarianinFoto: www.shutterstock.com

Jak powiedział duchowny, inspiracją do rozważań na temat małżeństwa było życie jego rodziców. - Widziałem małżeństwa ludzi świętych, ponieważ ich jedność była oparta na Chrystusie i na Nim nieustannie budowana. Każdy z nich przeżywał swoją wiarę, ale budowali ją razem. To było niezwykle inspirujące, patrzeć na moich rodziców i na ich miłość. Mieli swoje słabości, ale widziałem, jak potrafili wstać przed piątą rano, żeby wspólnie się modlić. Dla mnie to było zawstydzające, ale widziałem tego owoce. Książka jest zadedykowana moim rodzicom i jest hołdem wdzięczności wobec każdego małżeństwa, które otwierając się w rozmowach i spotkaniach oraz dzieląc się swoimi pięknymi, a czasem nie pięknymi chwilami, pozwala mi zgłębiać tajemnice labiryntu – mówił w studiu Polskiego Radia 24, ks. prof. Piotr Kieniewicz.

Gość audycji przyznał, że małżeństwo jest pewnego rodzaju labiryntem. - Można się zagubić, ponieważ jeśli więcej małżeństw się rozpada w Polsce niż powstaje, oczywiście znaczna część z powodu śmierci współmałżonka, to znaczy, że ludzie się zderzają ze ścianą własnej grzeszności i drugiej osoby. Ludzie mówią: ja już więcej nie dam rady. Przychodzi małżeństwo w kryzysie na rozmowę, a ja się pytam czy chcą dać radę, a oni nie rozumieją o co chodzi. Bo jeżeli chcę i opieram swój związek na Tym, który to małżeństwo ukonstytuował, czyli Chrystusie, to uważam, że każde może zostać przeprowadzone przez ten labirynt. Jeśli nie, to się zderzy ze ścianą i może się pogubić – dodał Marianin.

Audycję prowadził Tomasz Terlikowski.

PR24/DK

Terlikowski na froncie - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 11.07.18 

Godzina emisji: 20:05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czego współcześni chrześcijanie nie wiedzą o życiu Jezusa Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 14:53
Życie Jezusa Chrystusa zostało opisane w Ewangeliach. To właśnie w nich zawarte są wszystkie najbardziej istotne wątki z ziemskiego pielgrzymowania Zbawiciela. Jednak od niemal samego początku chrześcijaństwa treść tych utworów była poddawana rozmaitym reinterpretacjom, a także próbowano zadawać im kłam. Na temat życia Jezusa Chrystusa i prawdy ewangelicznej mówił filozof i teolog, ks. prof. Jerzy Sochoń
rozwiń zwiń

Czytaj także

Granice przebaczenia

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 06:00
Rwandyjczycy od 24 lat uczą się przebaczenia. To jedyna droga, aby poradzić sobie w traumą dramatu, jaka dotknęła konkretne osoby i cały naród. W audycji zastanawialiśmy się czy istnieją granice przebaczenie, czy zbrodnie da się w ogóle wybaczyć, czy przebaczenie oznacza pojednanie i jak mają żyć koło siebie ludzie, którzy byli mordercami i ofiarami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

O pielgrzymowaniu w chrześcijaństwie, islamie i protestantyzmie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2018 19:02
- Pielgrzymowanie mamy w genach, to jest nasz skarb narodowy – mówił w audycji „Ideologika” w Polskim Radiu 24, ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. W studiu na temat pielgrzymowania do miejsc kultu dyskutowali również Adam Abd El Al z Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie oraz pastor Michał Jabłoński.
rozwiń zwiń