X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Cichy memoriał", czyli murale inspirowane starymi fotografiami i naturą

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 10:42
- Tworząc murale inspirowałem się nietypowymi podłożami i starymi fotografiami - zdradził w audycji Pora na Kulturę grafik Arkadiusz Andrejkow.
Audio
  • Arkadiusz Andrejkow o swoim projekcie "Cichy memoriał"
Cichy memioriał
"Cichy memioriał"Foto: YouTube

Arkadiusz Andrejkow to grafik mieszkający na stale w Sanoku. Tworzy murale na nietypowych podłożach. W audycji Pora na Kulturę mówił m.in. o swoim projekcie „Cichy memoriał”, który narodził się podczas wędrówek po Podkarpaciu. Andrejkow dostrzegł malarski potencjał w starych stodołach i szopach. Dzięki swojej surowości drewniane drzwi były praktycznie gotowe jako podłoże malowideł.

- "Cichy memoriał" narodził się na początku poprzedniego roku. Połączyły się tutaj dwie drogi, którymi podróżowałem jeśli chodzi o pomysły. Zawsze ciągnęło mnie do malowania na nietypowych podłożach, które przygotowano w naturalny sposób. Druga inspiracja to stare fotografie. Interesowałem się tym już od czasów studiów - przyznał Andrejkow. 

W dalszej części audycji historyk Justyna Błażejowska mówiła o publikacji, która powstała jako prezent z okazji 70. urodzin Antoniego Macierewicza. Błażejowska jest jedną z autorek tej książki. 

Audycję Pora na Kulturę prowadziła Magdalena Piejko. 

____________________

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 22:07

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Polsce próbuje narzucić się dyktat w sferach moralności i obyczajowości

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 13:40
– Unijni urzędnicy próbują narzucić Polsce dyktat w różnych sferach, które są pozatraktatowe – powiedział w audycji „Przekładaniec Jachowicza” Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej. Odniósł się w ten sposób do bieżących relacji pomiędzy Polską a Unią Europejską i trwającego sporu o praworządność w naszym kraju.
rozwiń zwiń