Jak decyzje finansowe wpływają na nasze życie?

polskieradio.pl
Joanna Łopat 09.05.2013
Jak decyzje finansowe wpływają na nasze życie?
foto: sxc.hu/public domain

Na słodko przekonamy się na czym polega różnica pomiędzy oszczędzaniem a inwestowaniem.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) pomoże odpowiedzieć nam na pytanie - Jak decyzje finansowe wpływają na nasze życie?

"Kieszonkowe" - zabawa dla najmłodszych

Eksperyment z różnymi sposobami gospodarowania "kieszonkowym" z wykorzystaniem makiet domków przedstawiających budynki banku i giełdy papierów wartościowych. Lokując słodkie imitacje monet będzie można przekonać się na czym polega różnica pomiędzy oszczędzaniem a inwestowaniem.

Eksperyment pokaże plusy i minusy "gry" na giełdzie, przechowywania pieniędzy w skarbonce i w banku.

"Drzewo mądrości finansowej" - zabawa dla całych rodzin

Czy warto planować wydatki, dokładnie czytać umowy, czy zwlekać z oszczędzaniem na emeryturę, czy lepiej kupować wszystko, na co ma się ochotę?

Uczestnicy przy pomocy edukacyjnych drzewek i liści z hasłami, zdecydują, które postawy i zachowania przekładają się na sukces finansowy, a które mogą powodować kłopoty.

Multimedialny "Quiz finansowy"

Quiz o rożnych poziomach trudności - umożliwiający zarówno "debiutantom", jak i "rekinom finansowym" sprawdzenie praktycznej wiedzy o finansach. Czy warto się ubezpieczyć wyjeżdżając na wakacje? Kto pożyczy nam pieniądze na sklep z cukierkami? Czy trzeci filar jest pojęciem architektonicznym oraz czy piramida finansowa musi się zawalić?

Do zabawy wykorzystamy bezprzewodowy system do głosowania.