jedynka

Lato z Radiem: jak 13-letnia Doda dostała się do Teatru Buffo

Jedynka
Piotr Grabka 23.07.2013
Doda podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie
Doda podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie, foto: Redakcja Lata z Radiem

- Pierwsze moje występy, gdy mikrofon był dwa razy większy od mojej twarzy, a gąbka zasłaniała mi cały otwór gębowy, to był dla mnie taki stres, że ręce pociły mi się do tego stopnia, że mikrofon mi się z nich wyślizgiwał - mówiła w Jedynce Doda.

Dziś aż trudno w to uwierzyć, ale jako 7-8 letnia dziewczynka Doda nie lubiła występować na scenie. - Wtedy wydawało mi się, że wszyscy się nade mną znęcają, łącznie z moją własną matką. Teraz jestem jej bardzo wdzięczna, bo od dziecka nauczyła mnie walczyć z własnymi słabościami. Dzięki temu nauczyłam się samokontroli. Teraz jeżeli się czegokolwiek boję, nie jest to destrukcyjne dla mnie, tylko pobudza moją kreatywność - podkreślała piosenkarka w kolejnym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą".

Doda: nie mogę sobie pozwolić na brak profesjonalizmu! Gram na trasie Lata z Radiem >>>

W wieku 12 lat Doda trafiła na lekcje śpiewu do Elżbiety Zapędowskiej. Kilka miesięcy później była już na castingu do warszawskiego Teatru Buffo, który organizował Janusz Józefowicz. - Ela powiedziała, że jestem za młoda i mam tylko pójść, żeby zobaczyć jak to wygląda. Połowa dziewczyn śpiewała "Kasztany". Długo nikt się nie dostawał i w pewnym momencie Janusz Józefowicz wskazał na mnie. Wyszłam na scenę, zaśpiewałam i dostałam się jako jedna z dwóch osób na pięćset, które brały udział w castingu. Byłam pierwszą 13-latką w zespole Teatru Buffo - wspominała piosenkarka.

Lato z Radiem - zobacz filmy i zdjęcia z koncertów >>>>

Materiał przygotowała Nina Karczmarewicz.

Na kolejne odsłony cyklu "Tydzień z Gwiazdą" zapraszamy do audycji "Lato z Radiem" po godz. 11.00 do piątku 26 lipca. A już w najbliższą sobotę Doda będzie gwiazdą koncertu Lata z Radiem w Krynicy Morskiej.

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert Dody w Krynicy Morskiej >>>

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

 

pg