jedynka

Myslovitz

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 17.06.2013
Myslovitz
foto: mat. promocyjne

Zespół Myslovitz powstał w 1994 roku w Mysłowicach. Jego założycielami są Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski, Wojciech Powaga i Arur Rojek. W 1996 roku dołączył gitarzysta i klawiszowiec Przemysław Myszor.

Pierwszym sukcesem zespołu było zajęcie II miejsca w konkursie „Garaż 94“ i podpisanie kontraktu z MJM Music Polska.

Ich płyta “Myslovitz“ zachwyciła krytyków i została okrzyknięta debiutem roku przez kilka wpływowych magazynów muzycznych. Jednak największą popularność uzyskał czwarty album „Miłość w czasach popkultury“ z 1999 roku (Sony Music) oraz pochodzący z niego utwór „Długość dźwięku samotności“. Kolejne wydawnictwa m.in. „Korova Milky Bar“ i „Happiness Is Easy“ ugruntowały pozycję Myslovitz jako jednego z najciekawszych i najbardziej znanych zespołów w Polsce.

Podczas swojej kariery zespół zagrał setki koncertów, wystąpił na wielu znanych festiwalach m.in. Bizzare w Niemczech i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zdobył też mnóstwo nagród – jedna z ważniejszych to MTV Europe Music Awards w kategorii Best Polish Act.

Teledysk do piosenki „The Sound of Soulitude“ (angielskiej wersji „Długości dźwięku samotności)“ został wyreżyserowany przez Janusza Kamińskiego – dwukrotnego laureata Oscara.

W 2012 roku zespół opuścił Artur Rojek. Nowym wokalistą został Michał Kowalonek, znany z zespołu Snowman.

3 grudnia 2012 miała miejsce premiera pierwszego utworu Myslovitz nagranego w nowym składzie - „Trzy sny o tym samym”. Utwór od razu pojawił się na najważniejszych listach przebojów w Polsce. Autorem teledysku do piosenki jest reżyser i operator Maciej Twardowski.

Premiera najnowszego albumu „1.577” odbyła się 21 maja 2013 r.

Dyskografia: "Myslovitz"(1995) "Sun Machine"(1996) "Z rozmyślań przy sniadaniu"(1997) "Miłość w czasach popkultury"(1999) "Korova Milky Bar"(2002) "The Best Of"(2003) "Korova Milky Bar" - angielska wersja (2003) "Skalary, mieczyki, neonki"(2004) "Happiness is easy"(2006) „Nieważne jak wysoko jesteśmy...”(2011), „1.577” (2013)

Skład Myslovitz:

Obecnie:

* Michał Kowalonek - wokal, gitara

* Wojciech (Wojtek) Powaga - gitara

* Przemysław (Przemek) Myszor - gitara, klawisze

* Jacek Kuderski - bas

* Wojciech (Wojtek, "Lala") Kuderski - perkusja

  • Zobacz więcej na temat: