jedynka

Lato z Radiem 2013. Kultowa audycja znów nadaje

Jedynka
Tomasz Jaremczak 22.06.2013
Gwiazdy tegorocznej trasy koncertowej Lata z Radiem
Gwiazdy tegorocznej trasy koncertowej Lata z Radiem, foto: Jacek Konceki/Polskie Radio

Pierwszego dnia lata sygnał słynnej "Polki Dziadek" oficjalnie rozpoczął 42. edycję najpopularniejszej wakacyjnej audycji radiowej w Polsce - Lato z Radiem.

Głównym punktem Lata z Radiem będzie weekendowa trasa koncertowa. Letnie imprezy, podczas których wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, odbędą się w 20 miastach Polski. Trasa rozpocznie się 22 czerwca koncertem w Uniejowie, a zakończy 25 sierpnia w Jeleniej Górze.

- Zapraszamy na 42.edycję audycji Lato z Radiem i na 21 edycję naszej trasy koncertowej. To kultowa audycja - powiedział Sławomir Assendi, wicedyrektor radiowej Jedynki.

Trasę koncertową Lata z Radiem w Uniejowie otworzy koncert Dody. - Możecie się przygotować na to, że... na nic nie możecie się przygotować. Będzie zupełnie nowa scena, będą specjalnie przygotowane wizualizacje, specjalnie zaprojektowane kostiumy, tancerze, całe widowisko fabularne. Bardziej musical niż koncert - powiedziała Doda podczas piątkowej konferencji prasowej.

Lato z Radiem 2013 >>> Gwiazdy trasy koncertowej

Jako support wystąpi zespół Hamak Band. - Gramy cała trasę Polskiego Radia. Hamak Band robi show, będzie niezwykle sympatycznie. Zagramy też kilka coverów w nietypowych wersjach. Na pewno tłum w Uniejowie zaśpiewa z nami piosenkę, którą zadedykujemy Markowi Jackowskiemu, "Oprócz błękitnego nieba” - powiedzieli muzycy.

Lato z Radiem 2013 >>> Sprawdź gdzie gramy

Jolanta Wiśniewska, wiceprezes zarządu Polskiego Radia S.A. przypomniała, że audycja Lato z Radiem ruszyła tak naprawdę wcześniej, bo w czwartek 20 czerwca, wizytując polskich żołnierzy w Afganistanie. - Nie można było stamtąd nadawać. To kwestia tajemnicy wojskowej - wyjaśniła Wiśniewska.

Lato z Radiem 2013 >>> Prapremiera w Afganistanie

Lato z Radiem zaprasza do radiowej Jedynki. Przygotowaliśmy dla was m.in. nowe cykle programowe, wywiady z gwiazdami oraz konkursy z nagrodami. Audycja będzie emitowana każdego dnia tygodnia: od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 13.00; dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00 - 13.00.

Zgodnie z tradycją, Agencja Muzyczna Polskiego Radia wydała płytę "Lato z Radiem 2013”. Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Daje przedsmak tego, co będzie można  usłyszeć na antenie i zobaczyć podczas koncertów w całej Polsce. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

tj