jedynka

Tydzień z Gwiazdą - Myslovitz: odejście Artura było niczym "bombka" na Święta

Jedynka
Agnieszka Szałowska 29.07.2013
Myslovitz: Przemek Myszor, Michał Kowalonek, Wojtek Lala Kuderski, Wojtek Powaga, Jacek Kuderski.
Myslovitz: Przemek Myszor, Michał Kowalonek, Wojtek "Lala" Kuderski, Wojtek Powaga, Jacek Kuderski., foto: mat. promocyjne

- To było jak grom z jasnego nieba. Zagraliśmy koncert w Warszawie, a na drugi dzień rano w hotelu dowiedzieliśmy się o tym, taka bombka na Święta, bo to był 8 grudnia - wspominają muzycy Myslovitz moment odejścia Artura Rojka. Zdecydowali się jednak grać dalej, z nowym wokalistą.

- Na odejście Artura byłem przygotowany. W bardzo wielu rozmowach mówił, że nie wyobraża sobie grać tak długo, jak Budka Suflera - mówi Wojciech Powaga , gitarzysta zespołu. Wspomina, że informacja o odejściu Artura Rojka z Myslovitz wprawiła go w stan przerażenia. - Przerażenie, że zespół się skończy, a Myslovitz to całe moje życie. Myślałem, że będę musiał kupić samochód i zacząć jeździć na taksówce - mówi w pierwszym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą".

Tydzień z Gwiazdą - Doda, Ania Wyszkoni, Perfect i in. o sobie samych >>>

Perkusista Wojtek Kuderski również liczył się z rozstaniem członków Myslovitz, ale nie w tak drastyczny sposób. - To było jak grom z jasnego nieba - podkreśla w rozmowie z Niną Karczmarewicz.

Kiedy okazało się, że decyzja Rojka jest ostateczna, pozostała część zespołu stanęła przed pytaniem "co dalej?". - Bardzo szybko się pozbieraliśmy, doszliśmy do wniosku, że nie ma innej możliwości będziemy dalej grać, że będziemy szukać wokalisty - dodaje Powaga.

Koncerty Myslovitz na trasie Lata z Radiem - oglądaj wideo >>>

Szukanie nowego głosu Myslovitz odbywało się w gronie członków zespołu. Gdy usłyszeli Michała Kowalonka stwierdzili, że to musi być on.I na pierwszym wspólnym koncercie zagrali na 200 procent!

W najbliższy weekend Lato z Radiem gra w Gnieźnie i Wałczu. Wystąpią: Formacja Nieżywych Schabuff, Myslovitz, Andrzej Piaseczny, Loka, Pectus i Maryla Rodowicz. Szczegóły koncertu >>>

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz)