jedynka

Perfect w Zamościu - obejrzyj jedyny koncert na trasie Lata z Radiem

Jedynka
Agnieszka Szałowska 30.07.2013
Perfect na scenie Lata z Radiem w Zamościu
Perfect na scenie Lata z Radiem w Zamościu, foto: Redakcja Lata z Radiem

Grali w nim najlepsi polscy muzycy rockowi, mają na koncie 8 studyjnych albumów, dziesiątki tysięcy koncertów w Polsce i na świecie i tysiące kobiecych złamanych serc... Tym krótkim podsumowaniem 35-letniej działalności zespołu rozpoczął się koncert grupy Perfect.


Zamość był dziewiątym przystankiem na trasie Lata z Radiem 2013. I wyjątkowym - ze względu na występ gwiazdy wieczoru - grupy Perfect . - Proszę Państwa, to będzie piekny wieczór, perfekcyjmny. Wszystkiego najlepszego! - przywitał publiczność Grzegorz Markowski.

Reedycja płyty "Perfect" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

Ale zanim doszło do koncertu przez cały poprzedzający go tydzień mieliśmy okazję poznawać historię zespołu na antenie radiowej Jedynki. W kolejnych odcinkach cyklu "Tydzień z Gwiazdą" muzycy opowiadali o powstaniu Perfectu, wydaniu pierwszej płyty, współpracy przy serialu "07 zgłoś się" i losach kilkunastu rockowych hymnów śpiewanych przez pokolenia milionów fanów.

Na scenie w Zamościu, w niezawodnie wielkim stylu, Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski i Piotr Szkudelski wykonali największe z nich. Od "Lokomotywy z ogłoszenia" i piosenki "Wyspa, drzewo, zamek" przez "Kołysankę dla nieznajomej" i "Nie mogę Ci wiele dać" po "Autobiografię" i "Nie płacz Ewka". Co zagrali na bis i komu dedykowali ten utwór? Dowiecie się oglądając drugą część koncertu Perfect w Zamościu >>>

"Autobiografia" - każde wykonanie jest inne >>>

Perfect zaprezentował także instrumentalny utwór "Speding stone" i zapowiedział, że pracuje nad nowym materiałem na płytę, która ukaże się w 2014 roku.

Koncerty Lata z Radiem - wideo >>>

Koncert Lata z Radiem prowadzą tradycyjnie Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Wstęp, jak na wszystkie koncerty naszej letniej trasy, jest wolny. Koncerty oraz to co, dzieje się na letniej scenie Lata z Radiem transmitujemy na stronie internetowej Jedynki, Lata z Radiem oraz na www.polskieradio.pl w każdy weekend w godz. 16.00 - 24.00.

(asz)