jedynka

"Lato z Radiem" na Mixerze Regionalnym w Łodzi

Jedynka
Andrzej Gralewski 08.09.2013
Łódź, fabryka Poznańskiego
Łódź, fabryka Poznańskiego, foto: Wikipedia/Bronisław Wilkoszewski (1847-1901)

W niedzielę w "Lecie z Radiem" gościł w Łodzi. Poznawaliśmy miasto i jego okolice oraz wszelkie atrakcje związane z Łodzią.

Projekt Grechuta, pokaz starych tramwajów, koncerty, warsztaty z robotyki, gry dla dzieci, degustacja potraw, atrakcje turystyczne okolic Łodzi. To wszystko na Mixerze Regionalnym i na antenie radiowej Jedynki.

Mixer odbywa się po raz drugi. Kiedyś impreza była znana pod nazwą Jarmark Wojewódzki. Ma pokazać to co w Łodzi najatrakcyjniejsze.
- Zmieniliśmy nazwę, bo chcemy pokazać połączenie tradycji z nowoczesnością. Taki miks – wyjaśnia Maciej Łaski, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wyjaśnia, że impreza ma na celu umożliwienie powiatom i gminom województwa pokazanie co u siebie robią i co cenią. Zwłaszcza, że region i sama Łódź to połączenie tradycji z nowoczesnością.

Wśród wielu atrakcji Miksera będzie koncert zespołu Plateau z projektem Grechuta. - Tonowe aranżacje piosenek Marka Grechuty - wyjaśniają Krzysztof Kiljański i Michał Szulim. Koncert, w który weźmie udział wielu znanych wokalistów i wokalistek rozpoczyna się o 16 w Atlas Arenie.

Wśród wielu stoisk ma swoje również Klub Miłośników Starych Tramwajów i Frakcja Czerwonego Ikarusa. - Stare pojazdy maja dusze - przekonują Damian Misiak i Tomasz Głaz.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

[photoDescription]