jedynka

Łukasz Zagrobelny mógł pracować na poczcie

Jedynka
Piotr Grabka 22.09.2013
Łukasz Zagrobelny podczas koncertu w studiu im. W. Lutosławskiego
Łukasz Zagrobelny podczas koncertu w studiu im. W. Lutosławskiego, foto: Mieczysław Włodarski/PR

Mało kto wie, że Łukasz Zagrobelny ukończył technikum ekonomiczne o profilu telekomunikacyjnym, specjalność - eksploatacja pocztowa. Nigdy jednak nie pracował w zawodzie.

- W technikum nauczyłem się tego, żeby w życiu nie pracować na poczcie. Bardzo szanuję instytucję poczty, panie i panów, którzy tam pracują, ale to nie jest miejsce dla mnie. Choćby z tego powodu warto było chodzić do tej szkoły przez 5 lat, żeby się o tym przekonać - przyznał w ostatnim już odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Łukasz Zagrobelny.

"Tydzień z Gwiazdą" - Pectus, Myslovitz, Formacja Nieżywych Schabuff, Krzysztof Krawczyk, Doda, De Mono o sobie >>>

Niedoszły pracownik poczty postawił na karierę estradową i dziś nie ma czego żałować. Jeden ze swoich największych dotychczasowych sukcesów Łukasz Zagrobelny odniósł w czerwcu 2012 roku na Festiwalu w Opolu, gdzie dzięki piosence "Ja tu zostaję" wygrał konkurs "SuperPremier". Nagrodą był występ laureata w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego z towarzyszeniem orkiestry.

Koncerty Lata z Radiem - Myslovitz,  De Mono, FNS, Doda, Afromental, Perfect, Maryla Rodowicz i in. [wideo] >>>

- Na początku nie zdawałem sobie sprawy jak wartościową nagrodę dostałem. Polska Orkiestra Radiowa to jest absolutnie pierwszy garnitur muzyków i orkiestr, jakie w ogóle są na polskim rynku. Moje utwory w ich wykonaniu nabrały zupełnie nowego wymiaru. Zacząłem odkrywać je na nowo i to było coś niesamowitego - wspominał Łukasz Zagrobelny.

Efektem współpracy była płyta "Łukasz Zagrobelny - Symfonicznie", którą można nabyć na sklep.polskieradio.pl >>>

Materiał Niny Karczmarewicz.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszył najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Do nabycia na stronie >>> sklep.polskieradio.pl

pg