jedynka

Blue Cafe

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 17.06.2013
Blue Cafe
Blue Cafe, foto: mat. promocyjne

Zespół, stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala, istnieje od 1998 roku. Obecnie trzon zespołu stanowią Paweł Rurak Sokal - instrumenty klawiszowe, gitara i Dominika Gawęda - wokal oraz Michał Niewiadomski - puzon, Piotr Sławiński - trąbka, Sebastian Kasprowicz - gitara, Paweł Furmaniak - inst. Klawiszowe, Marcin Markuszewski - gitara basowa i Łukasz Moszczyński - perkusja.

W 2001 roku Zespół wydał swój pierwszy singiel „Espaniol” a kolejne przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania  Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii „Nowa Twarz Roku 2001”. W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album "Fanaberia" osiągając status Platynowej Płyty, znajdująca się na nim piosenka "You May Be in Love" stała się ogólnopolskim hitem. W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia.

Podczas KFPP Opole 2003 w koncercie Premier, za wykonanie piosenki "Do nieba, do piekła" zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz SuperJedynkę w kategorii "Płyta Roku z Muzyką Taneczną” .

Wydana w 2003 r. płyta "Demi-sec" już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty. W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną Super Jedynkę w kategorii "Płyta Roku z Muzyką Taneczną”.

Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii.

W 2006 r. zespół wydał płytę pt. "OVOSHO”, która rozpoczęła "nową erę” w działalności grupy. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty, płytę promowały przeboje "Baby, baby” i "My Road”

11 kwietnia 2008 r. zespół wydał swoją czwartą płytę pt. "Four Season", promujące ją utwory "Czas nie będzie czekał" i "Niewiele mam" stały się hitami i wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.

1 kwietnia 2011 r. zespół wydał piątą płytę "DADA”, która osiągnęła status Platynowej Płyty. Płytę promowały single Buena, Noheo, Wina, które królowały w ubiegłym roku w rozgłośniach radiowych, a utwór BUENA zajmował przez kilka tygodni 1 miejsce ogólnopolskiej listy AIRPLAY i został najpopularniejszą POLSKĄ CYFROWĄ PIOSENKĄ 2011 ROKU (największa sprzedaż utworu w Polsce w internecie i sieciach komórkowych w 2011r.).

2 czerwca 2012r podczas KFPP Opole 2012 zespół otrzymał SuperJedynkę w kategorii "Zespół Roku 2011“.

  • Zobacz więcej na temat: