jedynka

K.A.S.A

polskieradio.pl
Izabella Mazurek 17.06.2013
K.A.S.A
foto: mat. promocyjne

Krzysztof K.A.S.A. Kasowski - najbardziej niezależny muzyk pop w Polsce. Autor, kompozytor, instrumentalista, aranżer i producent większości swoich nagrań oraz wideoklipów. Sprzedał łącznie pół miliona płyt i zagrał blisko tysiąc koncertów w Polsce oraz kilkadziesiąt w USA, Kanadzie, Niemczech, Irlandii czy Australii.

Napisał i wylansował kilka nieśmiertelnych przebojów jak Piękniejsza (prawie 4 mln odtworzeń na YT) Maczo, Reklama czy Wszystko Od Nowa. Jedyny w Polsce muzyk z takim luzem i dystansem do siebie, obdarzony fantastycznym poczuciem humoru, które często objawia się w jego piosenkach. Pisze też utwory dla innych artystów np. jubileuszowy singiel Leszczy 'Kto Cie Zna Lepiej Niż Ja'. K.A.S.A. od lat odwiedza Karaiby, więc gorące rytmy często pobrzmiewają w jego twórczości. Swoje klipy nagrywał w Wenezueli, Brazylii, Chorwacji czy ostatnio na Florydzie i w Chicago.

Kilkukrotnie nominowany do Fryderyka, laureat tej nagrody w 1999 roku (parokrotnie miał również zaszczyt wręczać te nagrody). Pisał felietony i przeprowadzał wywiady dla pism Machina czy Aktivist.

Prowadził lub współprowadził wiele programów TV i festiwali między innymi Opolskie SuperJedynki, Bulwar Gwiazd czy Polskie Preeliminacje do Eurowizji.

W czerwcu 2012 Artysta wydał już dwunasty, tym razem dwupłytowy album „Kontrakt” oraz powieść o polskim show-biznesie widzianym z perspektywy debiutanta bez układów i znajomości, o tym samym tytule. Singiel promujący te wydawnictwa 'Oto Kontrakt' została zaprezentowany szerokiej publiczności podczas konkursu SuperPremiery Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

  • Zobacz więcej na temat: