jedynka

Partycja Markowska

polskieradio.pl
Izabella Mazurek 17.06.2013
Partycja Markowska
Partycja Markowska, foto: mat. promocyjne

Muzyka towarzyszy jej od urodzenia. Charakterystyczną barwę głosu po raz pierwszy zaprezentowała publicznie gdy miała... 3 lata. Dziś Patrycja Markowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej.

21 maja ukazał się nowy album wokalistki zatytułowany "Alter Ego”:
"Najbardziej rockowa, najciekawsza płyta w moim dorobku. Pracowaliśmy z zespołem zamknięci w studiu w górach. Było trudno i pięknie! Efekty zaskoczyły nawet mnie samą” - tak o płycie opowiada sama Patrycja. Album zapowiadają dwa teledyski: "Alter Ego” i "Dzień za dniem”.

Wokalistka wydała dotąd 5 solowych albumów i kilkanaście singli. Wiele jej utworów przez długi czas okupowało szczyty list przebojów. Patrycja ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień muzycznych, m.in. Eska Music Awards dla Artystki Roku (2008). Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała Konkurs Premier, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy i otrzymała Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku "Świat się pomylił” (2007 rok). Dwa ostatnie krążki wokalistki – "Świat się pomylił” (2007) i "Patrycja Markowska” (2010), zyskały status Platynowej płyty.

  • Zobacz więcej na temat: