jedynka

Łukasz Zagrobelny

polskieradio.pl
Izabella Mazurek 17.06.2013
Łukasz Zagrobelny
Łukasz Zagrobelny, foto: fot. Piotr Porębski/SonyMusicPolska

Łukasz to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Wokalista obdarzony niezwykłą charyzmą przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów.

Łukasz Zagrobelny w 2007 roku wydał debiutancką płytę "Myśli warte słów” i zaczął odnosić liczne sukcesy. Łukaszowi przyznano liczne nagrody jak np. Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards za Artystę Roku, Mikrofon Popcornu, Łukasz wyśpiewał hity takie jak: Nieprawda, Życie na czekanie. W 2008 roku na rynku pojawiła się Edycja specjalna pierwszej płyty, na której pojawił się utwór "Nie kłam, że kochasz mnie” nagrany w duecie z Eweliną Flintą. Piosenka stała się największym hitem 2008 roku, o czym świadczą nagrody takie jak: Nagroda Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Viva Comet za Dzwonek Roku, Telekamery 2009 w kat. Muzyka, Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata 24 października odbyła się premiera słynnego filmu High School Musical 3, który promowała piosenka "Ty i Ja" nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach.

Soundtrack z High School Musical 3 pokrył się podwójną platyną.W 2008 roku piosenka Łukasza "Wolny wybór" pochodząca z płyty "Myśli warte słów" została wykorzystana w spocie telewizyjnym Lokaty Twój Wybór - nowego depozytu, zaoferowanego przez Bank Millennium. W 2009 roku przyszedł czas na drugi solowy album "Między dźwiękami”, na którym znalazły się takie przeboje jak: Jeszcze o nas, Mówisz i masz czy Przyjdzie czas. Łukasz wystąpił także w licznych programach TV, z których najbardziej znane to: Taniec z gwiazdami, Tylko nas dwoje, a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.

Związany przez 7 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach "Miss Saigon”, "Grease”, "Koty”, "Taniec Wampirów” i "Akademia Pana Kleksa”. Przez blisko 2 lata można go było oglądać gościnnie w jednej z głównych ról w spektaklu "Les Miserables”. Rok 2012 to wielki powrót Łukasza z nową płytą „Ja tu zostaję”, utrzymaną w klimacie lat 60. i 70. Album już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. Piosenka "Ja tu zostaję” została wyróżniona podczas ostatniego Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. Każdy z singli ("Ja tu zostaję”, "U mnie maj”, "Nie zapytam Cię”) stał się przebojem i znalazł się w czołówce ogólnopolskiego zestawienia AIRPLAY CHART.

Mało komu w tak krótkim czasie udało się tak mocno zaistnieć na rynku muzycznym. 18 marca 2013 ukazał się czwarty już album Łukasza „Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, który miał miejsce 28.09.2012 w studiu koncertowym Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego.

DYSKOGRAFIA:
2007 Myśli Warte Słów
2009 Między Dźwiękami
2012 Ja tu zostaję (status Złotej Płyty)
2013 Symfonicznie

  • Zobacz więcej na temat: