jedynka

Bracia

polskieradio.pl
Kamila Kolanowska 17.06.2013
Bracia
Bracia, foto: mat. promocyjne, Rafał Masłow

Zespół Bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy. Piotr jest jednym z najwybitniejszych polskich wokalistów, natomiast Wojtek jest cenionym w branży muzycznej gitarzystą.

Zespół ma w dorobku cztery albumy: "Fobrock" (2005), "Tribute to queen" (2008) "Zapamiętaj" (2009) oraz najnowszy, "Zmienić zdarzeń bieg", którego premiera miała miejsce w maju 2013 roku. Pochodzą z nich największe przeboje braci: "Jeszcze raz", "Za szkłem", "Missing every moment" i "Dlaczego". Z pierwszym z utworów zespół zdobył wszystkie nagrody podczas festiwalu top trendy w 2007 roku. Najnowszy album przyniósł już takie hity, jak "Nad przepaścią" z tekstem i gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz oraz "Wierzę w lepszy świat".

Największym atutem zespołu jest wokalista Piotr Cugowski. Do największych sukcesów można bez wątpienia zaliczyć współpracę z Jonem Lordem, legendarnym muzykiem z zespołu Deep Purple, z Garou czy z legendarnym wokalistą Stanem Borysem, z którym nagrał nową wersję przeboju "Jaskółka uwięziona", a także zajęcie pierwszego miejsca na festiwalu zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. "Jednego serca".

  • Zobacz więcej na temat: