jedynka

Lato z Radiem: most w Wyszogrodzie lepszy niż fotoradar

Jedynka
Katarzyna Karaś 25.06.2013
Fragment starego mostu w Wyszogrodzie
Fragment starego mostu w Wyszogrodzie, foto: Silentgringo/Wikimedia Commons/CC

- Tylko szaleńcy jechali przez ten most więcej niż 20-30 km/h - mówi o drewnianym moście w Wyszogrodzie jeden z mieszkańców miasta.

Do niedawna w Wyszogrodzie funkcjonował najdłuższy w Europie drewniany most. Dzięki niemu - jak mówi reporter radiowej Jedynki Łukasz Starowieyski - na drodze krajowej numer 62 nie trzeba było instalować fotoradaru. Kierowcy i tak bali się mocniej przycisnąć pedał gazu.
- Gdy się przejeżdżało tym mostem to deski fruwały w powietrzu. Tylko szaleńcy jechali tu więcej niż 20-30 km/h - mówi jeden z mieszkańców Wyszogrodu. - Jak po tym moście jechał samochód to nie szumiał, on klekotał. Deski podskakiwały z samochodem - dodaje przewodniczący rady osiedla Wyszogród Piotr Kapliński.
Zbudowaną przez Niemców w 1916 roku przeprawę trzeba było rozebrać w 1999 roku. Dziś samochody suną nowoczesnym mostem wybudowanym w miejscu starego.

Zapraszamy na weekendowe koncerty oraz do słuchania Lata z Radiem codziennie na antenie radiowej Jedynki – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedzielę w paśmie 10.00-13.00.

kk