jedynka

Lato z Radiem: rekord na półmetku trasy koncertowej!

Jedynka
Piotr Grabka 22.07.2013
Koncert Lata z Radiem w Tarnobrzegu
Koncert Lata z Radiem w Tarnobrzegu, foto: Redakcja Lata z Radiem

W miniony weekend Lato z Radiem w wielkim stylu oczarowało Zamość i Tarnobrzeg. Według oficjalnych danych w niedzielę nad Jeziorem Tarnobrzeskim bawiło się aż 45 tysięcy osób. Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz stwierdził, że w historii miasta nie było dotąd imprezy o takim rozmachu!

W Zamościu, w plenerowym studiu Radiowej Jedynki już od godz. 16.00 Karolina Rożej gościła tłumy chętnych, którzy pragnęli sprawdzić, na czym polega praca radiowego dziennikarza. Wieczorem na scenie pojawił się Enej, który zmobilizował wielbicieli Lata z Radiem nie tylko do wspólnego śpiewu, ale i do… skakania. Natomiast podczas występu zespołu Perfect uczestnicy, wspólnie wykonujący niezapomniane przeboje grupy, tłoczyli się od samego wejścia aż pod scenę.

Lato z Radiem 2013 - zobacz gdzie gramy >>>
Tarnobrzeg przywitał radiową ekipę nie tylko przepiękną pogodą, ale i… pyszną zupą pomidorową w czterech smakach, którą ugotowano specjalnie z okazji 420-lecia miasta. Na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrały się regaty o Puchar Lata z Radiem; nagrody zwycięzcom wręczyli dyrektorzy Pierwszego Programu Polskiego Radia, Kamil Dąbrowa i Sławomir Assendi. Wieczorem, jak zwykle żywiołowo, zagrał zespół Enej, a potem na scenę tanecznym krokiem wbiegła, z niecierpliwością wyczekiwana, Maryla Rodowicz. 45-tysięczny tłum zgotował jej gorące przyjęcie, które potwierdziło, iż artystka powinna nosić miano cesarzowej polskiej piosenki.

Zobacz koncerty Lata z Radiem: Myslovitz, Dody, De Mono i Lady Pank >>>
Nadawane od 1971 roku Lato z Radiem to nie tylko jedna z najpopularniejszych w naszym kraju audycji, ale również – od 1992 roku – największa trasa koncertowa w Polsce. W najbliższy weekend plenerowa impreza Radiowej Jedynki odbędzie się w Krynicy Morskiej (sobota, 27 lipca) i Olsztynie (niedziela, 28 lipca). Wystąpią m.in. Pectus, Ania Wyszkoni, Blue Café i Doda.

Lato z Radiem przybędzie do Olsztyna i Krynicy Morskiej. Zapraszamy! >>>

Serdecznie zapraszamy na koncerty oraz do słuchania "Lata z Radiem" codziennie na antenie Radiowej Jedynki - od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>

pg/materiały prasowe