jedynka

Doda? "Przyjemnie się ogląda tak boski twór"

Jedynka
Tomasz Jaremczak 26.07.2013
Doda podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie
Doda podczas koncertu Lata z Radiem w Uniejowie, foto: Polskie Radio/Lato z Radiem

- Ma piękną figurę i ciało. A kiedyś położyła nogę na stole, przy którym pracowałyśmy, i pokazała buty, które by mi się nawet nie przyśniły - powiedziała o Dodzie Irena Santor w audycji "Lato z Radiem".

Lato z Radiem - koncert Dody w Uniejowie >>>

Panie spotkały się jako jurorki programu rozrywkowego "Tylko nas dwoje”. - Ja, z tym gołym tyłkiem, cały czas głupoty gadam w telewizji. Co ta biedna kobiecina sobie o mnie pomyśli? - zastanawiała się Doda. Skończyło się jednak tylko na strachu. - Doszło do absurdu, że ja opowiadała coraz bardziej zawstydzające rzeczy, a osobą, która się cieszyła i biła brawo, była Irena Santor - przyznała Doda.

Tydzień z Gwiazdą odc. 1 - Doda stawia na profesjonalizm >>>

Również Irena Santor bała się spotkania z Dodą. - Miała opinię osoby burzliwej. Okazało się, że jest bardzo dobrze wychowaną młodą osobą, że nie jest agresywna - powiedziała Santor. Przyznała też, że była bardzo ciekawa nowego świata, w którym wcześniej nie uczestniczyła.  -  Polubiłam ją za to, że ile razy się spotykałyśmy, to zawsze mówiła "dzień dobry", zawsze była serdeczna, cicha i łagodna - podkreśliła. Jej zdaniem Doda jest inna na potrzeby estrady i inna na co dzień.

Tydzień z Gwiazdą odc. 2 - 13-letnia Doda w Teatrze Buffo >>>

W 2010 rok łodzianie witali Nowy Rok, bawiąc się na koncercie Dody i Maryli Rodowicz. Piosenkarki przypadły sobie do gustu. - Bardzo ją lubię, wielokrotnie zapraszała mnie do siebie na obiady i wpychała we mnie jedzenie tonami. Mam wrażenie, że chciała mnie utuczyć - powiedziała Doda. Na wspólnych obiadach nie uzgodniły jednak, która z nich jest królową polskiej piosenki. - Każda artystka jest przewrażliwiona na swoim punkcie. Pierogi, fajnie, ładnie, "zjedz Doduniu"... ale lepiej nie wchodzić na takie tematy. Można skończyć z widelcem  w oku... - przyznała  Dorota Rabczewska. Wniosek? O tronach się nie dyskutuje.

Tydzień z Gwiazdą odc. 3 - Białaczka, dzieci i Nergal. Doda, jakiej nie znacie >>>

Ale o kinie i filmach Krzysztofa Zanussiego, jak "Serce na dłoni", już tak. To Zanussi zadzwonił do menadżerki Dody z propozycją. Ona sama na początku nie uwierzyła. Zagrała jednak samą siebie. - Miałam tak naprawdę otwierać usta do "operetki", a nauczyłam się jej od deski do deski - powiedziała Doda.

Tydzień z Gwiazdą odc. 4 - Wszystkie przemiany Dody >>>

Krzysztof Zanussi zorientował się, że Doda bardzo szybko się uczy i ma dobrze postawiony głos. - Jest bardzo ambitna, inteligentna i świadoma swoich wyborów - powiedział reżyser. Jego zdaniem  wizerunek publiczny artystki niekoniecznie odpowiada prawdzie. Nie dziwi go jednak, że nie chciała przejść do filmu na stałe. Musiałaby bowiem przerwać swoją karierę, a było to niewykonalne.

tj

Już w sobotę Doda będzie gwiazdą koncertu Lata z Radiem w Krynicy Morskiej. Zapraszamy >>>.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>