jedynka

Lato z Radiem wśród 150 jezior

Jedynka
Piotr Grabka 04.08.2013
Od lewej: Karolina Rożej,  Bogusława Towalewska  burmistrz Wałcza, Waldemar Wróblewski - prezes Armatorskiego Klubu Żeglarskiego w Nakielnie i Roman Czejarek
Od lewej: Karolina Rożej, Bogusława Towalewska – burmistrz Wałcza, Waldemar Wróblewski - prezes Armatorskiego Klubu Żeglarskiego w Nakielnie i Roman Czejarek, foto: Redakcja Lata z Radiem

W niedzielę poznawaliśmy Wałcz, gdzie ulokował się kolejny przystanek tegorocznej trasy Lata z Radiem. Największe atrakcje leżącego na Pomorzu Zachodnim miasta i jego okolic przybliżali słuchaczom Karolina Rożej i Roman Czejarek oraz ich goście.

Wałcz to wymarzone miejsce do odpoczynku dla amatorów wody. Leży ono w samym centrum Pojezierza Wałeckiego , na terenie którego znajduje się ponad 150 jezior, w tym 3 w samym mieście! Nic dziwnego, że znajduje się tu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – kuźnia polskich olimpijczyków w sportach wodnych.

Maryla Rodowicz, Myslovitz, De Mono - oglądaj wideo z koncertów Lata z Radiem >>>

Wałcz może poszczycić się takze doskonale przygotowanymi i oznaczonymi szlakami turystycznymi, które w równym stopniu nadają się do pokonania pieszo, jak i rowerem. Przebiegają one przez tereny najciekawsze pod względem krajobrazowym oraz wśród umocnień Wału Pomorskiego - systemu bunkrów, schronów i umocnień, które otrzymały wspólną nazwę – "Czapa Hitlera".

Zobacz szczegółowy program koncertu Lata z Radiem w Wałczu >>>

W niedzielne przedpołudnie w audycji "Lato z Radiem" łączyliśmy się z Karoliną Rożej i Romanem Czejarkiem, którzy byli na miejscu w okolicach Wałcza i przy okazji zapraszali na 14. w tym roku koncert Lata z Radiem. Tym razem dla słuchaczy Jedynki zagrały zespoły Loka i Pectus oraz Maryla Rodowicz .

Lato z Radiem: zapraszamy na koncert w Wałczu >>>

Na "Lato z Radiem" w niedzielę od 10.00 do 13.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

 

 

pg