jedynka

Tydzień z Gwiazdą: Enej spełnia marzenie chorej fanki

Jedynka
Piotr Grabka 07.08.2013
Enej
Enej, foto: Berkolec

- Jest mnóstwo opcji pomagania. Wszystko zależy od dobrej woli. W naszym przypadku jest tak, że robimy wszystko co możemy – mówił w audycji "Lato z Radiem" Piotr Sołoducha, wokalista i akordeonista zespołu Enej.

Zespół Enej zrobił wielką niespodziankę 24-letniej pacjentce Oddziału Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kinga prawie od roku dzielnie walczy z białaczką. Jest wielką fanką zespołu, a poznanie go osobiście było jej wielkim marzeniem.

Folkowy ogród grupy Enej - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

- Zagraliśmy dla Kingi wyjątkowy, całkowicie akustyczny koncert. Ona nie wiedziała, że do niej przyjedziemy. Zawsze wspominała wszystkim w szpitalu, że chciałaby zobaczyć Enej. Lekarz, który się nią opiekował przyprowadził ją jakimś pretekstem do sali, gdzie już czekaliśmy. To była taka chwila, która pokazuje, że zespół Enej też ma chwile tremy. Ale było to dla nas również ogromnie wzruszające - przyznał w kolejnym odcinku "Tygodnia z Gwiazdą" Piotr "Lolek" Sołoducha.

Pogo na Przystanku Woodstock i SuperPrzebój w Opolu - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

Nie był to wcale jednorazowy przypadek. 13 lipca tłumy widzów pojawiły się na koncercie charytatywnym "Mania pomagania" w Koszycach Małych, którego największą gwiazdą był właśnie zespół Enej. Tym razem głównym celem była pomoc finansowa trzem dziewczynkom: Madzi, Basi i Wiktorii, które zmagają się z ciężkimi chorobami.

Tydzień z Gwiazdą - Doda, Afromental, Perfect jakich nie znacie >>>

Materiał Anity Karwackiej.

A już w najbliższy weekend - 10 i 11 sierpnia macie okazję usłyszeć Enej NA ŻYWO! Wraz z Hamak Band i Marylą Rodowicz wystąpią w Ustce i Stegnie. Szczegóły koncertu >>>

 

 

pg