jedynka

Tydzień z gwiazdą: De Mono czują bluesa

Jedynka
Szczepan Rybiński 12.08.2013
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z grupy De Mono
Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z grupy De Mono, foto: PR/W. Kusiński

- Tą płytą chcieliśmy przypomnieć młodym ludziom klasykę polskiego rocka - Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z zespołu De Mono opowiadają o płycie "Spiekota", najnowszym wydawnictwie grupy.

Czescy milicjanci i pogo na koncercie De Mono - Tydzień z Gwiazdą odc. 1 >>>

Większość piosenek, które znalazły się na najnowszej płycie zespołu to covery czołowych polskich grup z lat 60. I 70. Tytuł wydawnictwa pochodzi od utworu zespołu Breakout. -Ten numer świetnie oddaje gorącą atmosferę całości. Tym bardziej, że większość coverów jest utrzymana w stylistyce reggae - mówi Piotr Kubiaczyk. - Poza tym podobało nam się słowo "spiekota", które dziś jest już trochę zapominanie i dobrze pasuje do tych piosenek sprzed lat - dodaje Andrzej Krzywy.

Duety De Mono - Tydzień z Gwiazdą odc. 2 >>>

Płytę promuje utwór "W tym domu Straszy" z repertuaru grupy Homo Homini, do którego teledysk nakręcił Yach Paszkiewicz. Specjalnie na potrzeby klipu, muzycy zostali ucharakteryzowani jako postaci z horroru. - W teledysku staramy się udawać zombie i wampiry. Na planie działy się naprawdę straszne rzeczy. Wątpię, żeby ktoś chciał to oglądać – śmieje się Piotr Kubiaczyk.

Materiał Anity Karwackiej.

De Mono czują bluesa - Tydzień z Gwiazdą odc. 3

A już w najbliższą niedzielę - 18 sierpnia będzie można usłyszeć De Mono NA ŻYWO! Wraz z Hamak Band i Afromental wystąpią w Rabce-Zdroju.

Enej, Myslovitz i inne gwiazdy szczerze o sobie w cyklu "Tydzień z Gwiazdą" >>>

Lato z Radiem: zobacz koncerty De Mono, Maryli Rodowicz, Enej i Dody >>>

 

 

(szr)