jedynka

Lato z Radiem w Rudzie Śląskiej. Smaki i dźwięki Śląska

Jedynka
Tomasz Jaremczak 16.08.2013
Ekipa Lata z radiem i Orkiestra Dęta KWK Bielszowice pod batutą Zygmunta Kliksa
Ekipa "Lata z radiem" i Orkiestra Dęta KWK Bielszowice pod batutą Zygmunta Kliksa, foto: facebook.com/pages/Lato-z-Radiem

Co zasługuje na określenie "dobre, bo śląskie"? – Na pewno można tak mówić o mieszkańcach, którzy są bardzo radośni, a przy tym uczynni i pracowici – mówiła w Jedynce prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Ruda Śląska to duży ośrodek przemysłowy położony na południu Polski, w centralnej części województwa śląskiego. Właśnie tam, już w sobotę, kolejne koncerty w ramach trasy Lata z Radiem. Wystąpią Hamak Band i Patrycja Markowska. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk.

O walory Śląska zapytaliśmy jego mieszkańców. – Przede wszystkim naszym dobrem są ludzie, którzy są bardzo radośni i uczynni, a także pracowici. Są też różnorodni, bo sama Ruda Śląska jest miastem podzielonym na 11 dzielnic, z których każda ma trochę innych mieszkańców – zachwalała miasto Grażyna Dziedzic. Wtórował jej Andrzej Trzciński z wydziału kultury fizycznej Urzędu Miasta, który wskazywał na muzykalność Ślązaków.

Gośćmi Karoliny Rożej i Romana Czejarka była także m.in. Marlena Hermanowicz - dyrektor artystyczna Teatru Bezpańskiego, która opowiadała o promocji młodych, utalentowanych Ślązaków. Natomiast Jarosław Gibas mówił o Fundacji Hereditas Silesiea Superioris, która zajmuje się renowacją poprzemysłowych zabytków architektonicznych. Fundacja promuje też inne śląskie zalety, w tym kuchnię, ale i winnice, o których mało kto wie.

Zobacz szczegółowy program imprezy »

Sprawdź, gdzie w tym roku gra Lato z Radiem >>>

Polecamy także płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszy najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie sklep.polskieradio.pl >>>