jedynka

Pectus spóźnił się na koncert przez awarię helikoptera

Jedynka
Andrzej Gralewski 10.09.2013
Zespół Pecyus podczas koncertu Lata z Radiem w Krynicy Morskiej 27 lipca 2013 r.
Zespół Pecyus podczas koncertu Lata z Radiem w Krynicy Morskiej 27 lipca 2013 r., foto: Redakcja Lata z Radiem

Zespół Pectus jeden jedyny raz nie dojechał na czas na występ. Leciał na koncert helikopterem i okazało się, że w maszynie był wadliwy przewód paliwowy.

Pectus do dziś wspomina ten feralny koncert. Musieli się szybko przemieścić - jak to określili - z punku A do punktu B i wybrali jako środek transportu helikopter. Ale podczas międzylądowania w Warszawie okazało się, że wadliwy jest przewód paliwowy. - Z helikoptera połączyliśmy się z publicznością, czekającą na występ i informowaliśmy ją, gdzie w danej chwili się znajdujemy i kiedy będziemy na miejscu - wspomina Tomasz Szczepanik w kolejnym odcinku Tygodnia z Gwiazdą audycji "Lato z Radiem". - Wszystko się udało, ale przygoda była – dodaje.
Mieli też przygody z prądem. - Mieliśmy jeden koncert, kiedy trzy razy padł nam prąd, ale publiczności to nie przeszkadzało i skończyliśmy ten koncert - opowiada Mateusz Szczepanik.

Pectus >>> Tak powstał zespół

Zespół Pectus stale inwestuje w siebie, w swoje instrumenty, ciągle poszukuje też z ich realizatorami dźwięku tzw. nowinek technicznych, szuka fajnych rozwiązań, które wpływają na komfort i jakość koncertów. A stara się bardzo mocno dbać o swój wizerunek sceniczny, bo bracia Szczepanik uważają scenę za miejsce magiczne i z wielkim szacunkiem wchodzą tam prezentując swoje piosenki i swoją twórczość przed publicznością.

Koncerty Lata z Radiem - Pectus [wideo] >>>
Zespół bardzo miło wspomina tegoroczne koncerty Lata z Radiem. - Było mnóstwo osób, była świetnie przygotowana scena, graliśmy też z artystami w polskiej branży wysoko postawionymi - wspominają. Zostali tez świetnie przyjęci przez publiczność w Krynicy Morskiej i Wałczu. Pectus ma nadzieję, że siła braci, którą zaprezentowali w przyszłym roku zaprocentuje i spotkają się ponownie z publicznością  na trasie Lata z Radiem.

"Tygodzień z Gwiazdą" - Formacja Nieżywych Schabuff, Krzysztof Krawczyk, Doda, De Mono o sobie >>>

Pectus powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Od października 2011 roku nowy skład zespołu Pectus tworzą Tomasz Szczepanik i jego trzej bracia: Mateusz, Marek oraz Maciej. Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nigdy wcześniej nie grali wspólnie, jednak kiedy stanęli na jednej scenie moc, z którą wykonują największe przeboje Pectus oraz nowe kompozycje, jest ogromna. Bardzo dobre recenzje koncertów dodają im jeszcze więcej motywacji. Dorobek muzyczny istniejącego od roku 2005 zespołu Pectus cieszy się ogromną popularnością.

Przygotowała Anita Karwacka.

(ag)