jedynka

Ewa Konstancja Bułhak zostanie Pchłą Szachrajką

Jedynka
Piotr Grabka 14.09.2013
Ewa Konstancja Bułhak
Ewa Konstancja Bułhak, foto: Redakcja Lata z Radiem

Teatr Narodowy przygotowuje spektakl "Pcha Szachrajka" na podstawie bajki Jana Brzechwy. Próby ruszają 17 września, a premiera planowana jest na 6 grudnia. W tytułowej roli wystąpi Ewa Konstancja Bułhak.

Spektakl reżyserować będzie Anna Seniuk. Obie panie znają się doskonale. Przed laty Ewa Konstancja Bułhak debiutowała w Teatrze Polskiego Radia w widowisku muzycznym "Balladyna" w reżyserii właśnie Anny Seniuk. Od tamtej pory klasyczny układ uczeń-mistrz między nimi nieco się zmienił. - Przez te lata spędzone w teatrze nasza relacja stała się jeszcze bliższa, można powiedzieć, że bardziej koleżeńska. Nie ma jednak między nami żadnej poufałości - tłumaczyła w audycji "Lato z Radiem" Ewa Konstancja Bułhak.

W swoim dorobku aktorka ma także wiele ról telewizyjnych ("Ojciec Mateusz", "Blondynka") i filmowych. Ostatnio widzowie mogli ją oglądać w głośnej "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego, gdzie zagrała żonę sierżanta Petryckiego. Artystka bardzo dobrze wspomina pracę nad tym filmem. - Wojtek jest reżyserem, który wie czego chce. Od początku do końca przygotowany, a dla mnie, jako aktora, jest to kluczowe. Świetnie jest, gdy wchodzisz w świat, który jest całkowicie wykreowany, a ty go kupujesz i po prostu płyniesz - mówiła.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

pg