jedynka

Łukasz Zagrobelny. Od przedszkola do Opola

Jedynka
Tomasz Jaremczak 16.09.2013
Łukasz Zagrobelny na scenie Lata z Radiem
Łukasz Zagrobelny na scenie Lata z Radiem , foto: Redakcja Lata z Radiem

- Festiwal w Opolu od zawsze był dla mnie wielkim wydarzeniem. Z podziwem patrzyłem na wykonawców. Jako dziecko rysowałem sobie światła, scenę, projektowałem scenografię. Zawsze na tej scenie malowałem też siebie - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Łukasz Zagrobelny.

Telewizyjny program "Od przedszkola do Opola"  wystartował w 1995 roku. Łukasz Zagrobelny nie miał szans, by się do niego się dostać, bo wiek przedszkolny miał już za sobą. Nie przypuszczał jednak, że spełnią się jego marzenia i w 1999 roku zadebiutuje na deskach amfiteatru w Opolu.

"Tygdzień z Gwiazdą" - Pectus, Myslovitz, Formacja Nieżywych Schabuff, Krzysztof Krawczyk, Doda, De Mono o sobie >>>

Wcześniej jednak było przedszkole. - Pamiętam swój pierwszy występ. To były popisy dla rodziców. Byłem przebrany za żabkę i śpiewałem o bocianie. Dostałem gromkie klaski i tak zaczęła się moja przygoda z piosenką - powiedział Zagrobelny w pierwszym odcinku Tygodnia z Gwiazdą.

Przygodzie z piosenką czujnie przyglądała się jego mama. - Jako dziecko miałem operację na oczy. Musiałem potem pojechać na dwa miesiące do sanatorium. Po powrocie stanąłem przed mamą i zaśpiewałem piosenkę "Jarzębino czerwona". Zrobiłem to czyściutko. Mama zdecydowała wtedy, że zapisze mnie do szkoły muzycznej - powiedział Zagrobelny.

Pilnowała go też by się uczył i ćwiczył. Tym bardziej, że do szkoły muzycznej chodził popołudniami - rano była zwykła szkoła. Natomiast w wolnych chwilach ćwiczył grę na akordeonie. - Udawałem, że gram na fortepianie. W mieszkaniu nie było jednak miejsca instrument. Akordeon natomiast był mały i też miał klawisze - powiedział Zagrobelny.

To z kolei nie podobało się sąsiadom, którzy często pukali w rury: znowu się drze. - Z czasem jednak się przyzwyczaili, a nawet zaprzyjaźnili z moimi rodzicami. Grałem im biesiadne piosenki. Pokochali swojego sąsiada - podsumował Zagrobelny.

Koncerty Lata z Radiem - Myslovitz,  De Mono, FNS, Doda, Afromental, Perfect, Maryla Rodowicz i in. [wideo]>>

Łukasz Zagrobelny pojawił się dwukrotnie podczas tegorocznej trasy koncertowej Lata z Radiem. Wystąpił w Świeradowie-Zdroju i Jeleniej Górze.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszł najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Do nabycia na stronie >>> sklep.polskieradio.pl

tj