jedynka

Żegnamy Lato z Radiem 2013. To były wakacje pod znakiem foki i najlepszej muzyki

Jedynka
Agnieszka Szałowska 22.09.2013
Redakcja Lata z Radiem 2013. Od lewej u góry: Andrzej Szyszko, Nina Karczmarewicz, Karolina Rożej, Małgorzata Raducha, Dominika Jenc. Na dole: Anita Karwacka, nasza Foka, Bogdan Sawicki oraz Roman Czejarek.
Redakcja Lata z Radiem 2013. Od lewej u góry: Andrzej Szyszko, Nina Karczmarewicz, Karolina Rożej, Małgorzata Raducha, Dominika Jenc. Na dole: Anita Karwacka, nasza Foka, Bogdan Sawicki oraz Roman Czejarek., foto: Polskie Radio

Koncerty największych polskich gwiazd, konkursy, spotkania z mieszkańcami dwudziestu miast na tegorocznej trasie i wspólnie spędzone przy radioodbiornikach godziny - za wszystko dziękujemy i zapraszamy do słuchania Lata z Radiem za rok!

Foka, której słuchacze nadali imię Fonia , była maskotką tegorocznej trasy Lata z Radiem . Ale od kilku lat w naszym symbolu nie tylko o zabawkę chodzi. Po raz kolejny udało nam się połączyć koncertowe lato z akcją edukacyjną o gatunkach zagrożonych wyginięciem.

- Foka to niezwykłe zwierzę. W Bałtyku żyją aż trzy gatunki - opowiadał Paweł Średziński z WWF Polska przedstawiając symbol Lata z Radiem >>> Foki odwiedzaliśmy także na Helu , a specjalna foka-maskotka poleciała do polskich żołnierzy w Afganistanie .

W tym roku w dwudziestu miastach Polski grali z nami m.in. Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Ania Wyszkoni, Perfect, Afromental, Doda, Lady Pank, Andrzej Piaseczny i wielu innych znanych artystów. Lato z Radiem 2013 - wejdź na stronę specjalną i przeżyj to jeszcze raz! Zdjęcia , rozmowy z artystami , wideo z koncertów >>>

W sobotę 21 września audycja podsumowująca tegoroczną edycję Lata z Radiem zawędrowała do miejsca, gdzie z fokami spotkaliśmy się po raz pierwszy towarzysząc w transporcie dwóch 3-miesięcznych foczek: Stiga i Zingo - do Doliny Charlotty. Obecnie w tamtejszym fokarium jest już pięć fok, do najmłodszych dołączyli bowiem 6-letni Wiking z Ogrodu zoologicznego w Warszawie oraz bracia z Oliwskiego ZOO w Gdańsku: 5-letni Piotrek i 4-letni Marcel. Zobaczcie je w galerii!

Karolina
Karolina Rożej i Roman Czejarek w Dolinie Charlotty
Fot. Redakcja Lata z Radiem

Jak opowiadali na antenie radiowej Jedynki ich opiekunowie: Aleksandra Mańkowska, Barbara Poradowska, Olga Kamińska i Piotr Turowski, każdy z foczych chłopaków ma inny temperament i zwyczaje, ale jako stado żyją w harmonii. - Doskonale się dogadują i są nawet sympatyczne sytuacje, gdy nasze maluszki ze Szwecji jeżdżą u dużego Wikinga na plecach. A o zmroku... są dość rozmowne!

Symbol foki towarzyszył nam przez całe lato! Maskotki rozdawaliśmy słuchaczom, publiczności podczas koncertów , a nawet gwiazdom Lata z Radiem !

A z jakimi zwierzętami spotkamy się w przyszłym roku? To jeszcze tajemnica!

Ostatnią w tym roku audycję "Lato z Radiem" nadaliśmy w niedzielę 22 września. Od 23 września na naszą antenę powróciły "Cztery pory roku"!

Nowe audycje, więcej muzyki i powrót znanych programów w jesiennej ramówce Jedynki >>>

Foki
Foki oraz wolontariusze z Błękitnego Patrolu chroniącego te zwierzęta towarzyszyli nam także na trasie Lata z Radiem 2013. Wraz z WWF Polska uczyliśmy jak zachować się przy spotkaniu z foką. Fot. Redakcja Lata z Radiem

(asz)