jedynka

Audycje

Samotny jak latarnia morska, solidny jak latarnik

Samotny jak latarnia morska, solidny jak latarnik

- Zawsze stoi w tym samym miejscu. Bez względu na wydarzenia, pogodę i porę roku, jest niezawodny - zapewnił w radiowej Jedynce Ziemowit Sokołowski, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich, wcześniej latarnik.

Janusz Zaorski: Piłkarski poker nadal jest aktualny

Janusz Zaorski: "Piłkarski poker" nadal jest aktualny

- Gdzie są duże pieniądze zawsze będą przekręty. Taka jest prawda. Zawsze będą duże pieniądze w piłce nożnej i zawsze znajdą się osoby, które będą chciały pójść na skróty - powiedział w radiowej Jedynce reżyser Janusz Zaorski.

Minus zero, czyli Lady Pank podbijają USA

"Minus zero", czyli Lady Pank podbijają USA

- Przyjechali do nas Amerykanie i powiedzieli, że skoro jest takie zainteresowanie Polską z racji Solidarności i stanu wojennego, to chcieliby to wykorzystać - mówił w Jedynce Andrzej Mogielnicki, autor tekstów i współtwórca zespołu Lady Pank.

Lato z Radiem: z 07 zgłoś się do Perfectu

Lato z Radiem: z "07 zgłoś się" do Perfectu

- Grzegorz Markowski był wtedy młodym artystą z "Teatru na Targówku". Reżyser serialu, który go znał, zaproponował mu zaśpiewanie wokalizy do motywu muzycznego, który był już gotowy - mówił w Jedynce Piotr Piotrowski, autor książki "07 zgłasza się. Kulisy powstawania serialu".

Łukasz Zagrobelny nie miał łatwo jako Alojzy Bąbel

Łukasz Zagrobelny nie miał łatwo jako Alojzy Bąbel

- W musicalu "Akademia Pana Kleksa" miałem taką scenę, gdy wybiegałem na widownię i uciekałem ze szkatułką doktora Paj-Chi-Wo, a dzieciaki podstawiały mi nogi i kilka razy leżałem jak długi - wspominał w Jedynce Łukasz Zagrobelny.