Section01 - menu
Filmowa strona
Radia Rytm
Section07
Section08 - artykułowa

Powrót do strony głównej bloga Filmowa strona Radia Rytm »

Zaginiona dziewczyna

Radio Rytm
Patrycjusz Tomaszewski 13.10.2014

To był seans! Rzadko filmy potrafią tak zaskoczyć.

Wow. Tyle mieliśmy do powiedzenia po pokazie prasowym najnowszego filmu Davida Finchera. Sarkazm. Ironia. Dystans i kino, ktore naprawdę zaskakuje. Świetnie napisany i bardzo dobrze zagrany film, który nie nuży, zastanawia i bawi. Brawo!

Jak większość z was poszedłem do kina myśląc (po obejrzeniu zwiastuna), że przede mną dobrze skrojony thriller o zbrodni małżeńskiej. Nie spodziewałem się jednak, że  w połowie filmu Fincher przekręci akcję o 180 stopni zmieniając motyw przewodni obrazu. Nie przewidziałem również, że po osiągnięciu punktu kilminacyjnego reżyser wirtuoz ponownie zaskoczy widza spornym finałem.

fot.
fot. materiały prasowe

 

 

Oglądam rocznie ponad 300 filmów w kinie. Wiekszość powiela schemat i naprawdę rzadko daję się ponieść historii tak, jak w tym przypadku. To, w jaki sposób Fincher komentuje świat i jego bohaterów, jak ukazuje media, a robi to dosadnie, nie zapominając jednoczesnie o humorze i filmowej gracji - jest fantastyczne.

Świetnie zagrana (ukłony dla Rosamund Pike) Zaginiona Dziewczyna to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów tego roku. Koniecznie!