Section01 - menu
Filmowa strona
Radia Rytm
Section07
Section08 - artykułowa

Powrót do strony głównej bloga Filmowa strona Radia Rytm »

Niezłe babeczki

Czwórka
Patrycjusz Tomaszewski 23.08.2013

Jedna piecze, druga promuje, czyli polska premiera "Dwóch spłukanych dziewczyn na DVD".

Niepoprawny politycznie, momentami niegrzeczny amerykański sitcom 2 Broke girls podzielił krytyków. Jedni uważają, że większość żartów i kreacja głównej bohaterki bardzo odstają od poziomu dobrego, smacznego żartu, inni wychwalają, że wreszcie kręcony jest serial komediowy pełen ripost i dowcipów z podtekstem. Jakie naprawdę są 2 Spłukane Dziewczyny możecie się przekonać już na DVD. Patronem medialnym wydania jest Czwórka!

Od kelnerki do milionerki

Serial stworzyli Michael Patrick King (ma na koncie 2 nagrody Emmy), współautor Seksu w wielkim mieście oraz Whitney Cummings, młoda gwiazka amerykańskiej komedii i stand-up'u, znana ze złośliwego i nieprzyzwoitego humoru.

Wspólnie wymyślili historię dwóch kobiet, które pracując jako kelnerki postanawiają odłożyć pieniądze na otwarcie cukierni z najlepszymi babeczkami w Nowym Jorku.

fot.
fot. CBS

Cyniczną Max (Kate Dennings) oraz niegdyś bogatą Caroline (Beth Behrs w roli córki finansisty Bernarda Madoffa) różni wszystko poza tragiczną sytuacją finansową. Zmuszone do wspólnego zamieszkania (z koniem) i pracy w "podłej" jadłodajni, gdzie każdego dnia towarzyszy im m.in. uwielbiający bardzo niegrzeczne dowcipy ukraiński kucharz Oleg, dziewczyny zakładają spółkę i wykorzystując talent Max do pieczenia babeczek zamierzają podbić świat.

Ich bolesne upadki na drodze do sukcesu (w tym interakcję z Marthą Stewart) możecie śledzić teraz kiedy chcecie, jak chcecie i gdzie chcecie oglądając pierwsze 24 odcinki serialu na DVD.

Na płytach DVD dodatkowo zobaczyć można materiał zakulisowy z produckji serialu oraz sceny niewykorzystane.

Max
Max (Kate Dennings) i Caroline (Beth Behrs)/ fot. CBS

2 spłukane dziewczyny nie są Everestem komedii, ale idealnym przykładem sitcomu rozgrywającego się w miejscu pracy z mocno podkręconą warstwą dowcipu. Główna bohaterka strzela niepoprawnymi komentarzami z prędkością równą AK 47 i to własnie relacje jej z innymi bohaterami dostarczają widzom największej rozrywki.

Od początku zresztą rola sitcomów była bardzo prosta: wywołać szeroki uśmiech i wykreować momenty, o których publiczność będzie mówiła następnego dnia. Mimo, że tu brakuje tego drugiego, bywają chwile, kiedy nie możesz przestać się śmiać, a czy nie o to chodzi?

Dla panów załączam także zwiastun serialu wyprodukowany przez stację CBS z okazji finału Super Bowl:

Dodam, że przewodni motyw muzyczny serialu oraz dźwięki towarzyszące przejściom przy poszczególnych scenach zaczerpnięto z piosenki "Second Chance" zespołu Peter Bjorn & John (tak, to ta sama formacja odpowiedzialna za gwizdany hit "Young Folks")