Section01 - menu
Filmowa strona
Radia Rytm
Section07
Section08 - artykułowa

Powrót do strony głównej bloga Filmowa strona Radia Rytm »

W tym tygodniu w Polskim Radiu

Czwórka
Patrycjusz Tomaszewski 26.08.2013

Mały przewodnik dotyczący tematów filmowych, które pojawią się na antenie radia w najbliższych dniach

We wtorek 27 sierpnia :
w Stacji Kultura po 11:00 pojawi się Anna Wróblewska z Naukowej Biblioteki Audiowizualnej. Kasia Dydo i Kuba Kukla porozmawiają z nią o udostepnionych pracach naukowych poświęconych m.in. product placementowi, kinu kultowemu, kinematografii 3D. Przypomnijmy sa to prace doktorskie, magisterskie i licencjackie znajdujące się w archiwach polskich uczelni, do których dotarcie często zajmuje całe miesiące. Wszystkie  zostały poddane digitalizacji i umieszczone bezpłatnie w Internecie.


We środę 28 sierpnia :
o godzinie 11:45 w ramach cyklu "Tu się kręci" w Stacji Kultura odwiedzimy rodzimie miejsca, w których kręcono zagraniczne produkcje filmowe.

po godzinie 18:00 w ramach cyklu " Czwarty Wymiar w kinie" Michał Matus porozmawia z kaskaderami. Dowiemy się jak specjaliści ds. ryzyka utrzymują się na maskach pędzących aut. Poznamy sekrety skoków po samochodach i płonących kostiumów. Jak wyglądaja nowe technologie w słuzbie kaskaderów?


We czwartek 29 sierpnia :
na wieczór filmowy w audycji Na 4 ręce zaprasza Błażej Hrapkowicz. Przy okazji premiery Królów lata ( o których pisałem już na blogu ) razem z dziennikarką Anną Banek porozmawia o filmach traktujących o młodzieży i dorastaniu.


W piątek 30 sierpnia: 
Poranku OnLine w ziązku z premierą Jobsa przyjrzymy się sylwetce twórcy marki Apple.

po 12:15 zapraszamy do Stacji Kultura , gdzie krytyk filmowy Łukasz Muszyński przyjrzy się wchodzącym na srebrne ekrany filmom.

Miłego słuchania!