Section01 - menu
Filmowa strona
Radia Rytm
Section07
Section08 - artykułowa

Powrót do strony głównej bloga Filmowa strona Radia Rytm »

Szorty na afiszu

Czwórka
Patrycjusz Tomaszewski 28.08.2013

czyli 160-znakowe recenzje filmów obecnych na naszych ekranach.

Godzina 21:52. Dzwoni telefon. "Pat, szybko, muszę iść do kina, bo zaraz zwariuję. Mów co jest, tylko szybko, bo zaraz będę na miejscu (słychać pisk opon i przeklnięcie, po czym śmiech) O mamo! O mało bym kogoś nie przejechala! Jesteś tam jeszcze? Mów!". Bojąc się o bezpieczeństwo Magdy, jak i wszystkich innych bęących w tym czasie na drodze, poprosiłem by włączyła głośnik i rozpocząłem nawijkę.

Tak wpadł mi do głowy pomysł na szorty, ekspresowe recenzje filmowe kierowane do tych, którzy podobnie jak Magda nie mają czasu, by zagłębiać się w szczegółowe analizy kina. Pierwszy odcinek przed nami. Na tapetę biorę 7 filmów, które możemy teraz znaleźć na afiszu. (Kolejność przypadkowa)

1. Blue Jasmine: Woody Allen pesymistycznie o życiu, w którym bez względu na dokonywane wybory zawsze przegrywamy. Tym razem San Francisco i życiowa rola Cate Blanchett. Warto

2. Dary Anioła: Miasto Kości: Nic tu nie gra. Kicz goni głupotę. Czujesz, że każdy (od reżysera, po kompozytora) kręcił tu inne kino. Dwunastki będą zadowolone.

3. Elizjum: Damon i Foster w kinie sci-fi twórcy Dystryktu 9. Ciekawa wizja, niezłe efekty i dobra muzyka. Versace leczy tu każdą chorobę, a ludzie spektakularnie wybuchają. Warto.

4. Iluzja: Logika znika szybcej niż królik w kapeluszu, ale przyjemność z oglądania jest. Dobry patent z hipnozą. Oko patrzy. Złodziej nie śpi.

5. Millerowie: Myślałem, że będzie gorzej. Jest wesoło, momentami niegrzecznie. Ziołowe dziecko rządzi. Aniston - ładne ciało, dziwny nos.  Fajne wpadki i żarty na napisach.

6. Koneser: Dzieła sztuki. Wielka intryga. Zabawa uczuciami. Nowy film twórcy Cinema Paradiso. Znakomity Geoffrey Rush. Pesymistyczny, ale bardzo przemyślany. Jestem na tak.

7. RED 2: Wesołe jest życie emeryta. Zeta Jones dołącza do obsady i pokazuje, że brzydko się starzeje. Jest komiksowo i wesoło, ale film szybko siada i już się nie podnosi.

Czekam także na Wasze krótkie recenzje. Najlepsze opublikujemy w kolejnym poście z szortami oraz nagrodzimy gadgetami Czwórki. pat@polskieradio.pl

Do zobaczenia w kinie!