X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
DAB+

Polskie Radio przekazało Centrum Zdrowia Dziecka radioodbiorniki cyfrowe

16.12.2015 14:24
Polskie Radio zainaugurowało wyjątkową akcję w Centrum Zdrowia Dziecka - terapię przez słuchanie. Od dziś mali pacjenci będą mogli słuchać w salach, pokojach zabiegowych i świetlicach audycji Polskiego Radia Dzieciom - specjalnej anteny Polskiego Radia poświęconej najmłodszym.
Polskie Radio
Polskie RadioFoto: PAP/Jacek Turczyk

Ponieważ ta antena nadaje w technologii cyfrowej, Polskie Radio przekazało szpitalnym oddziałom ponad 100 cyfrowych radioodbiorników. Akcję chwalił obecny na uroczystości Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak podkreślał, że jest ona bardzo potrzebna chorym dzieciom.

"Niektóre- jak wiemy- przebywają tutaj długo, więc jest to na pewno dobra alternatywa obok działających tutaj świetlic i zajęć lekcyjnych. A myślę, że jak dobrze to zostanie zorganizowane to Polskie Radio Dzieciom zostanie włączone w te zajęcia, bo przecież tam jest wiele inspirujących audycji” - mówił Marek Michalak.

W imieniu lekarzy i małych pacjentów Polskiemu Radiu dziękowała profesor Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat. Wicedyrektorka do spraw klinicznych przyznawała, że słuchanie Polskiego Radia Dzieciom może pomóc w leczeniu.

„Wszystko, co możemy zrobić, aby poprawić im samopoczucie i humor na ogół korzystnie wpływa na procesy terapeutyczne” - mówiła profesor Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat. Dodawała, że bardzo wartościowy program Polskiego Radia Dzieciom na pewno przyczyni się do lepszego rozwoju najmłodszych.

Akcja podoba się też dzieciom przebywającym w Centrum Zdrowia Dziecka i ich opiekunom. Mali pacjenci opowiadali reporterce IAR, że najchętniej słuchaliby w szpitalu audycji śmiesznych i wesołych, bajek oraz piosenek dziecięcych. Polskie Radio Dzieciom zaczęło nadawać pierwszego kwietnia tego roku.

W ramówce znajdują się audycje z udziałem kultowych postaci, m. in. żaby Moniki i Kulfona, a także zupełnie nowych bajkowych bohaterów. Nie brakuje również programów rozwijających kreatywność i zdolności artystyczne, audycji muzycznych, edukacyjnych oraz bogatej oferty dla rodziców.

Zobacz więcej na temat: cyfrowe radio DAB+
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak