Section50
Section00
Lil Wayne
Lil Wayne, foto: Megan Elice Meadows/foter.com
30.10.2019

Lil Wayne: wszystkie piosenki, które wypuściłem były niedokończone

Raper opowiedział o szczegółach swojego procesu twórczego oraz zdradził, których artystów słucha.

Na kanale Lil Wayne'a wylądował właśnie nowy odcinek show The Bumbu Room. W trzeciej odsłonie krótkiego formatu Weezy zdradza kilka zaskakujących faktów dotyczących jego osoby oraz twórczości. Aktywny od 20 lat artysta podzielił się spostrzeżeniami na temat swoich nawyków, gustu muzycznego oraz nowej szkoły rapu.

Spytany o najgorsze nawyki odpowiedział: - Pracuję zbyt długo i nigdy nie kończę tego, co zacząłem. Jakikolwiek kawałek tworzę - nie kończę go w studiu. Tak naprawdę, każdy utwór, który wypuściłem był niedokończony.

- Nie potrafię słuchać wydanych już piosenek, dopóki nie trafią one na moją koncertową setlistę. Wtedy jestem już zmuszony do ich słuchania, bo zdaję sobie sprawę, że... nie pamiętam tekstów. Wracam zatem do nich wyłącznie w tych momentach. W tym czasie zwyczajnie pracuję już nad czymś innym - dodaje raper.

Weezy zdradził też swoje preferencje muzyczne. Spytany o przedstawicieli rapu, odpowiedział, że słucha wyłącznie jednego artysty i jest nim on sam. Inaczej sprawy mają się, jeśli chodzi o inne gatunki muzyczne. Tu w jednym rzędzie wymienił Marvina Gaye'a, Boba Marleya, Anitę Baker, Judas Priest i Nirvanę.

Raper podzielił się również ciekawą opinią na temat "nowej szkoły" i tego, jak ewoluował rap: - Uwielbiam ją. Uwielbiam to, jak zmienił się rap, ponieważ kiedyś musiałeś wypluć swoje serce. Teraz można po prostu robić coś, co dobrze brzmi i tyle. Przyjemnie się to słyszy. Trzeba oddzielić słuchanie od słyszenia.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.