Section50
Section00
Bono
Bono, foto: Shutterstock
20.03.2020

Internet zareagował na osobliwą balladę Bono o koronawirusie

Opinie o nowym utworze lidera U2 są podzielone.

We wtorek, przy okazji Dnia świętego Patryka, Bono opublikował nowy utwór. Znany z pozamuzycznych działań lider U2 postanowił stworzyć piosenkę inspirowaną "balkonowymi występami" Włochów przebywających w domach z powodu szalejącej pandemii koronawirusa. Kompozycja, która wylądowała na Instagramie irlandzkiej formacji już godzinę po jej skomponowaniu, dedykowana jest wszystkim walczącym z rozprzestrzeniającym się wirusem.

- Dla Włochów, którzy są inspiracją... Dla Irlandczyków... Dla każdego, kto obchodzi Dzień Świętego Patryka w tym tak trudnym okresie, a mimo to nie przestaje śpiewać. Dla doktorów, pielęgniarek i opiekunów - to dla Was śpiewamy - taką dedykację wysyła Bono.

Film szybko stał się internetowym viralem i - jak można się domyślić - spotkał się z wieloma komentarzami. Obok tych wyrażających uznanie dla Bono znalazły się też mniej poważne, delikatnie mówiąc kwestionujące wartość artystyczną utworu "Let Your Love Be Known". Oto kilka z nich:

Piosenkę "Let Your Love Be Known" znajdziecie w serwisie Instagram:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez U2 Official (@u2)

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.