Section50
Section00
Akon
Akon, foto: materiały publiczne Oregon State University
17.06.2020

Akon rusza z budową własnego miasta

Akon City powstanie przed końcem 2030.

Człowiek orkiestra - tak można określić Akona. Wokalista, raper, producent i aktor. Teraz artysta postanowił zabawić się w "tycoonowego" gracza w prawdziwym życiu. Jak się bowiem okazuje Amerykanin senegalskiego pochodzenia właśnie otrzymał fundusz w wysokości 6 miliardów dolarów (!) na budowę opartego o kryptowaluty miasta w Senegalu, które przyjmie wdzięczną nazwę... Akon City.

Wcześniej w tym roku pojawiły się informacje, mówiące o tym, że Akon podjął współpracę z senegalską firmą turystyczną, której celem ma być samowystarczalne miasto oparte właśnie na turystyce. Teraz do projektu dołączyła ogromna firma KE International, która postanowiła wesprzeć inwestycję sumą 6 miliardów dolarów.

Budowa miasta zostanie podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich skupi się na budowie dróg, posterunku policji, elektrowni, zakładu utylizacji odpadów, szpitala i poczty. Ta faza powinna zostać zakończona do 2023 roku. Następnie Akon skupi się na wprowadzeniu kryptowaluty AKOIN, a także na oddaniu do użytku parków, uczelni, stadionu oraz kompleksu przemysłowego - wszystko to przed końcem 2030.

Dodatkowo miasto w założeniu ma korzystać tylko i wyłącznie z energii odnawialnej - w tym Akon ma już doświadczenie, ponieważ od pewnego czasu aktywnie działa na rzecz przejścia na naturalne źródła energii na terenie całej Afryki.

To się nazywa rozmach.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.