Section50
Section00
alyona alyona
alyona alyona, foto: mat. prasowe/Universal Music
14.09.2020

Nowy bardzo mocny singiel alyony alyony

Raperka powraca do nieszczęśliwych wydarzeń, które spotkały ukraińską dziennikarkę.

Pod koniec lipca ukraińską dziennikarkę telewizyjną Anastazję Ługową spotkała okropna sytuacja. Podróżując pociągiem ze swoim sześcioletnim synem została brutalnie pobita przez 45-letniego mężczyznę, który próbował też zgwałcić kobietę na oczach jej dziecka. Te wydarzenia mocno wstrząsnęły całą Ukrainą, w tym alyoną, która postanowiła zabrać głos w sprawie. Efektem tego jest specjalny utwór, a w teledysku do piosenki pojawia się sama poszkodowana.

- Boże, nie pozwól dziecku płakać. Jak mam mu oddać ciepło z zepsutego świata? - słyszymy w piosence.

Na Instagramie dziennikarki możecie obejrzeć dziennik, który prowadziła od czasu tragicznego wydarzenia.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.