Section50
Section00
Tobias Forge podczas występu Ghost
Tobias Forge podczas występu Ghost, foto: Martin Harris/Capital Pictures/East News
12.10.2020

Ghost zapowiada nową płytę

Premiera jeszcze tej zimy.

Na występy na żywo będzie trzeba poczekać co najmniej do przyszłej jesieni, ale fani Ghost mogą powoli zacząć przygotowania do premiery piątego albumu zespołu. Jak zdradził Tobias Forge w rozmowie dla szwedzkiej gazety Västerbottens-Kuriren nowa płyta grupy powinna ukazać się jeszcze tej zimy.

Zespół zmuszony został przesunąć zaplanowaną na marzec trasę koncertową, ale nie ma zamiaru robić tego samego z kolejnym wydawnictwem. Mimo tego, że w swojej twórczości grupa nie raz odnosi się do bieżących wydarzeń, Forge przyznał, że nie powstał żaden utwór dotyczący globalnej pandemii.

- Stworzyliśmy już album o gniewie bożym i dniu zagłady, nawet jeśli "Prequelle" (poprzedni album - przyp. red.) nie odnosił się bezpośrednio do zakażenia w rozumieniu medycznym. Mam przeczucie, że powstanie jeszcze mnóstwo nagrań o kwarantannie i obecnej sytuacji i myślę, że nie będę w tym uczestniczyć - skwitował Forge.

Pierwsze wzmianki o piątej płycie Ghost pojawiły się jeszcze w czerwcu zeszłego roku. To wtedy Forge powiedział, że w styczniu 2020 roku zespół planuje wejść do studia nagraniowego.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.