Section50
Section00
Kadr z klipu Odejdź duetu Miętha
Kadr z klipu "Odejdź" duetu Miętha, foto: Asfalt Records/mat. prasowe
13.10.2020

Miętha publikuje singiel "Odejdź"

Nowa płyta duetu tuż-tuż.

Duet Miętha nie zwalnia tempa! Jedni z najciekawszych artystów na rodzimej rap-scenie właśnie opublikowali kawałek "Odejdź". Jest to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę formacji zatytułowaną "36,6". Do utworu powstał także teledysk, za który odpowiedzialny jest Piotrek Książek.

- To osobisty utwór, który początkowo napisałem tylko dla siebie. Oddając go w Wasze ręce będę szczęśliwy, jeśli komuś pomoże w zamknięciu pewnych rozdziałów, tak jak udało się to w moim przypadku - mówi Skip, autor tekstu i połowa duetu Miętha.

Album "36,6", z którego pochodzi nagranie, ukaże się nakładem Asfalt Records 30 października. Premierę albumu poprzedza "Miętha 36,6 Live Experience" - intymny, nu jazzowy, przedpremierowy koncert w klubie Jazzmine, który odbędzie się dzień wcześniej, już 29 października.

 

mat. prasowe/AŚ

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.