Section50
Section00
Neil Peart
Neil Peart, foto: Rich Fury/Press Association/East News
16.12.2020

Perkusja Neila Pearta sprzedana za 500 tysięcy dolarów

Zawrotna kwota zapłacona za zestaw perkusyjny słynnego muzyka Rush.

To się nazywa rozmach! Na początku grudnia dom aukcyjny Bonhams wystawił na licytację legendarny zestaw perkusyjny Neila Pearta, zmarłego w tym roku perkusisty Rush. Kwota, jaką zapłacił zwycięzca aukcji? Dokładnie 500 312 dolarów. To niemal pięciokrotność tego, co założyli wystawiający - według ich wyliczeń "bębny" Pearta miały opuścić Bonhams za około 125 tysięcy dolarów.

Peart nabył zestaw Slingerlanda w 1974 roku w Toronto, ledwie kilka tygodni po dołączeniu do Rush. Perkusja towarzyszyła wirtuozowi podczas nagrań do trzech pierwszych albumów stworzonych z zespołem ("Fly by Night", "Caress of Steel", "2112") oraz podczas licznych koncertów grupy w latach 70-tych.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.