Section50
Section00
Joe Talbot podczas koncertu IDLES na Truck Festival w Oxfordshire
Joe Talbot podczas koncertu IDLES na Truck Festival w Oxfordshire, foto: REGIONAL MUSIC/BACKGRID/Forum
12.01.2021

Nowy teledysk IDLES

Utwór "REIGNS" doczekał się oryginalnego klipu.

Brytyjscy dżentelmeni z IDLES podzielili się najnowszym teledyskiem do utworu "REIGNS". Numer pochodzi z wydanej w zeszłym roku płyty "Ultra Mono" i jest już ósmym (!) kawałkiem z tego albumu, który doczekał się wideoklipu.

W teledysku w reżyserii Theo Watkinsa zobaczyć możemy szarych wielbicieli telewizji, którzy rozemocjonowani oglądają, jak drapieżniki - delikatnie mówiąc - rozprawiają się ze swoimi ofiarami. Oryginalne klipy to już znak rozpoznawczy IDLES. Nie inaczej jest tym razem.

IDLES - REIGNS / YouTube: IDLES

Ostatni album IDLES, wydany we wrześniu "Ultra Mono", to trzecia płyta w dorobku zespołu. Jednocześnie jest to pierwsze wydawnictwo Brytyjczyków, które zadebiutowało na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.