Section50
Section00
Hayley Williams
Hayley Williams, foto: Lindsey Byrnes/Atlantic Records/mat. prasowe
14.01.2021

Paramore i The Weeknd? Sprawdźcie wyjątkowy mash-up

Internet nie przestaje zaskakiwać.

Na YouTube'owym kanale nxghtshade znajdziecie całkiem ciekawą muzyczną perełkę: połączenie "Misery Business" Paramore i "Blinding Lights" The Weeknda. Trzeba przyznać, że brzmi to... intrygująco.

"Misery Business" był pierwszym wielkim hitem Paramore. Utwór wydany na drugiej studyjnej płycie zespołu ma obecnie ponad 300 milionów odtworzeń na samym Spotify.

Paramore: Misery Business / YouTube: Paramore

Od kilku lat formacja odcina się jednak od swojego hitu, a przede wszystkim jego tekstu, który wielu słuchaczy w obecnych czasach uznało za seksistowski.

- Zdaję sobie sprawę, że to jeden z największych hitów naszego zespołu, ale obecnie nie powinna być ona promowana w kontekście wzmacniania pozycji kobiet, czy solidarności z nimi. Nie chodzi tu o wstyd, a o postęp i rozwój. I mimo, że fani kochają ten utwór, to nie powinien on lądować na współczesnych playlistach - komentowała całe zamieszanie Hayley Williams, wokalistka zespołu.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.