Section50
Section00
Róisn Murphy
Róisín Murphy, foto: Martin Harris/Capital pictures/Forum
08.04.2021

Róisín Murphy zapowiada album z remiksami

Mamy też pierwszy singiel z nowej płyty.

Róisín Murphy zapowiedziała właśnie "Crooked Machine" - album z remiksami, będący reinterpretacją wydanej w zeszłym roku płyty "Róisín Machine". Za brzmienie krążka w dużym stopniu odpowiedzialny będzie Crooked Man czyli DJ Parrot. Premiera zaplanowana jest na 30 kwietnia, a już dziś możecie posłuchać singla "Assimilation", będącego reworkiem dobrze znanego "Simulation".

- DJ Parrot nie chce być na siłę cool. Jestem pewna, że to ostatnia rzecz, jaka chodzi mu po głowie. Mimo to "Crooked Machine" będzie bardzo cool. Wydaje mi się, że to jedno z jego największych osiągnięć w dotychczasowej karierze - nie szczędzi pochwał Róisín.

Łapcie nowy singiel i tracklistę "Crooked Machine"!

Róisín Murphy - Assimilation / YouTube: Róisín Murphy

01. Kingdom of Machines
02. Echo Returns
03. Capable Rhythm
04. Assimilation
05. Crooked Madame
06. Less Is More
07. Name Changer
08. We Are the Law
09. Hardcore Jealousy

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.