Section50
Section00
Bicep
Bicep, foto: Dan Medhurst/mat. prasowe
22.04.2021

Bicep prezentuje wersję deluxe albumu "Isles"

Prezent dla wszystkich fanów elektroniki.

Duet Bicep udostępnił wszystkim słuchaczom wersję deluxe wydanego w styczniu albumu "Isles". Na odświeżonej edycji znajdują się trzy dodatkowe utwory: "Light", "Meli (I)" oraz "Siena" z gościnnym udziałem Clary La San (Clara wspomogła muzyków na dwóch kawałkach ze standardowego wydania krążka).

- Na etapie produkcji ten numer przybierał wiele form, w tym bardziej melodyjnych - mówią o utworze "Siena" Matt McBriar i Andy Ferguson. - Finalnie zdecydowaliśmy się na bardziej powściągliwą wersję, która pozwala wokalowi Clary zabłysnąć w pełni. Jesteśmy podekscytowani na myśl, że podczas koncertów zaprezentujemy fanom różne wersje tego numeru - dodają.

Wydany 22 stycznia album "Isles" to jedna z najciekawszych tegorocznych premier. Krążek dotarł na podium zestawień płytowych m.in. w Wielkiej Brytanii i Belgii, a w prestiżowej liście najlepiej sprzedających się płyt Dance/Electronic Billboardu wspiął się na 12. miejsce.

Więcej o "Isles" pisaliśmy, gdy była to nasza Płyta Tygodnia

Bicep - Light / YouTube: Bicep

Bicep - Meli (I) / YouTube: Bicep

Bicep - Siena feat. Clara La San / YouTube: Bicep

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.