Section50
Section00
Mac Miller
Mac Miller, foto: G L Askew/Warner/mat. prasowe
27.04.2021

W październiku ukaże się książka o Mac Millerze

Będzie to wyjątkowe wspomnienie zmarłego rapera.

"The Book of Mac: Remembering Mac Miller" - taki tytuł nosić będzie książka wypełniona wspomnieniami o Mac Millerze, którą oficjalnie zaakceptowały osoby posiadające prawa do wizerunku zmarłego przed niemal trzema laty rapera.

Za stworzenie wyjątkowej książki odpowiedzialna jest Donna-Claire Chesman.

- Książka ma uczcić twórczość zmarłego artysty historiami opowiadanymi przez tych, którzy byli obecni w życiu Maca byli - mówi autorka.

Dziennikarka spędziła rok na rozmowach z przyjaciółmi i współpracownikami Millera. Wśród nich znaleźli się m.in. Thundercat, Wiz Khalifa, Kehlani czy Syd.

- "The Book of Mac" przedstawia przejmujący portret niezwykłego artysty, który wydał serią coraz bardziej złożonych albumów, pokazując, jak wielką muzyczną siłą był i jak bolesna była jego strata - czytamy w opisie wydawnictwa.

"The Book of Mac: Remembering Mac Miller" ukaże się już 26 października.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @92tilinfinity

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.