Section50
Section00
George Clarke, wokalista Deafheaven
George Clarke, wokalista Deafheaven, foto: Bjorn Larsson Rosvall/TT newsagency/Forum
09.06.2021

Deafheaven zapowiedział nowy album

Zespół opublikował też pierwszy singiel.

Deafheaven, amerykański zespół metalowy, zapowiedział właśnie swój piąty studyjny album, którego tytuł to "Infinite Granite". Płyta ukaże się już 20 sierpnia, a już teraz otrzymujemy przedsmak w postaci pierwszego singla "Great Mass of Color".

Nowy utwór ukazuje znaczące odejście od brzmień, do których przyzwyczaili nas muzycy często utożsamiani z popularyzacją podgatunku blackgaze. W "Great Mass of Color" formacja porzuca szorstki wokal i rytm blast beat.

- Zastosowaliśmy więcej falsetu, szeptów i śpiewu alikwotowego. Do tego Kerry i Shiv włączyli w brzmienia swoich gitar elementy syntezatorowe - zdradza wokalista, George Clarke.

Zespół otwarcie przyznaje, że "Infinite Granite" będzie najbardziej wyróżniającą się i odbiegającą od obranej dotychczas stylistyki płytą w dorobku.

Deafheaven - Great Mass of Color / YouTube: Sargent House

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.