Section50
Section00
Kanye West
Kanye West, foto: Liam Goodner/Shutterstock
19.07.2021

Już w czwartek przedpremierowy odsłuch nowej płyty Kanye Westa

Czyżby krążek "Donda" miał niebawem ujrzeć światło dzienne?

Według plotek w miniony weekend Kanye West zorganizował w Las Vegas nieoficjalny odsłuch swojej długo zapowiadanej nowej płyty "Donda". Teraz oficjalne źródła (Live Nation oraz wieloletni współpracownik Westa - Pusha T) potwierdziły, że już w ten czwartek w Atlancie odbędzie się pełnoprawne wydarzenie, podczas którego artysta zaprezentuje swój nowy materiał.

Ponad rok temu, przy okazji premiery singla "Wash Us in the Blood", West ogłosił, że jego nowy album nosić będzie tytuł "God's Country". Raper szybko zmienił jednak koncept i wybrał nazwę "Donda", jednocześnie ustalając datę premiery na lipiec 2020. Jak można się domyślić nic takiego nie doszło do skutku. Teraz ma być jednak inaczej.

Ye kilkukrotnie dzielił się tracklistami "Dondy". Jedna z nich zawierała wspomniany "Wash Us In The Blood" oraz "Tell the Vision". Kolejn zwrot akcji: utwór zatytułowany "Tell the Vision" trafił na wydany przed tygodniem krążek... Pop Smoke'a. Gościnnie udzielił się na nim właśnie Kanye.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.