Section50
Section00
Afrika Bambaataa
Afrika Bambaataa, foto: Christopher Anderson/Magnum Photos/Forum
10.09.2021

Afrika Bambaataa oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletnich i handel dziećmi

Poważne kłopoty legendarnego DJ-a.

Jak podaje serwis Pitchfork, do sądu w Nowym Jorku wpłynął właśnie pozew przeciwko Lance'owi Taylorowi znanemu jako Afrika Bambaataa. Sprawa dotyczy rzekomego wykorzystywania seksualnego i handlu dziećmi. Osobą, która rozpoczęła kroki prawne jest John Doe.

64-letni muzyk z Nowego Jorku był wielokrotnie przedmiotem dyskusji w kontekście przestępstw na tle seksualnym. Już wcześniej kilku mężczyzn utrzymywało, że byli molestowani przez Bambaatę w latach 80. i 90.

Teraz DJa czeka batalia sądowa. Doe oskarża Taylora o wielokrotne molestowanie seksualne, a także zmuszanie go do uprawiania seksu z innymi dorosłymi, za co muzyk miał otrzymywać pieniądze.

Powód w akcie oskarżenia stwierdził, że doznał obrażeń fizycznych a także długotrwałego cierpienia emocjonalnego i depresji.

Zulu Nation, czyli organizacja promująca "pokój, miłość, jedność i dobrą zabawę", którą w latach 70. do życia powołał Afrika Bambaataa, również została postawiona w stan oskarżenia.

- Nic nie zmieniło się od 2016 roku, kiedy to podobne przestępstwa zostały przypisane Taylorowi. To sprawa Afrika Bambaaty i jego prawników - oświadczyło Zulu Nation, z którego szeregów muzyk został wyrzucony właśnie w 2016 roku.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.