Section50
Section00
BadBadNotGood
BadBadNotGood, foto: Jamal Burger/mat. promocyjne/Sonic Records
08.10.2021

Nowa płyta BADBADNOTGOOD już dostępna

Wielki powrót Kanadyjczyków.

"Talk Memory" - taki tytuł nosi właśnie wydana piąta płyta kanadyjskiej formacji BADBADNOTGOOD. Kreatywne trio z Toronto łączące elementy jazzu z hip-hopem przerywa tym samym pięcioletnią przerwę wydawniczą trwającą od czasu premiery krążka "IV".

Na "Talk Memory" znajdziemy w sumie dziewięć premierowych utworów, w tym single "Signal from the Noise" oraz "Beside April", które promowały album przed jego premierą. Wśród gości zaproszonych na krążek znaleźli się Arthur Verocai, Karriem Riggins, Terrace Martin, Laraaji oraz harfistka Brandee Younger.

Artyści podkreślali, że tworzeniu nowego albumu towarzyszyła chęć wyrażenia wdzięczności dla społeczności, w której dorastali i stawiali pierwsze muzyczne kroki. Na "Talk Memory" nie brak radosnych i szczerych kompozycji, którym towarzyszą doskonałe partie improwizowane przez całą trójkę.

- Musieliśmy czekać rok, a może i dwa lata, by ponownie poczuć tę ekscytację podczas procesu twórczego. Kiedy weszliśmy do studia, okazało się, że będzie to najszybciej i najzwięźlej zrealizowany materiał w naszym dorobku. Mamy nadzieję, że elementy improwizowane w studiu pozwolą naszym słuchaczom doświadczyć tego, co wówczas przeżywaliśmy na żywo - opowiada zespół.

Nową płytę BADBADNOTGOOD znajdziecie już w serwisach streamingowych, a dla najbardziej zagorzałych fanów zespoły kuszącą opcją może być specjalny biały winyl dostępny w przedsprzedaży.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.