Section50
Section00
Peja w studiu Czwórki
Peja w studiu Czwórki, foto: Kamil Jasieński/Czwórka
19.10.2021

Peja zapowiedział tajemniczą płytę

Czas na powrót do korzeni?

W grudniu minie 20 lat od ukazania się prawdziwego kamienia milowego w historii polskiego rapu. 15 grudnia 2001 roku premierę miał krążek "Na legalu?" Peji i Slums Attack - absolutny klasyk, na którym znalazły się takie utwory jak "Kolejny stracony dzień", "Być nie mieć", "Mój rap, moja rzeczywistość" czy "Randori".

Niemal dokładnie w dniu rocznicy tego wydarzenia Peja wyda nową płytę. Raper zadbał o to, by nie podać słuchaczom wszystkiego na tacy i zgrabnie opakował album w enigmatyczną zapowiedź:

- Najnowszy album Rycha to powrót do klasycznych brzmień z lat 90. wzbogaconych o żywe instrumenty, na których stary, dobry Rychu sprawdza się najlepiej. Jako inspirację artysta podaje swoje wcześniejsze dokonania, do których chętnie sięga budując własną muzyczną teraźniejszość. Przykład stanowi utwór "Mój rap moja rzeczywistość 2", będący kontynuacją opowieści sprzed 20 lat - czytamy w opisie płyty, której tytuł (póki co) to - uwaga - "** ******".

Pierwszym, co przychodzi do głowy do oczywiście "Na legalu". Tym razem jednak bez znaku zapytania.

- Cała reszta została owiana tajemnicą i pozostanie tak aż do premiery płyty. Jeśli więc ufacie mi na tyle, żeby zamówić to coś w ciemno, postaram się nie zawieść - dodaje Peja.

Pozostaje czekać nam na drugi piątek grudnia. Wtedy dowiemy się, jaki kształt przybierze kolejny album Rycha.

Okładka płyty "** ******" Peji
Okładka płyty "** ******" Peji

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.