Section50
Section00
alt-J
alt-J, foto: Thomas Quack/Shutterstock
10.11.2021

Nowy singiel alt-J

Premiera nowego albumu coraz bliżej!

alt-J powracają z "Get Better" - nowym singlem zapowiadającym długo oczekiwaną płytę "The Dream". To już druga zajawka nowego albumu angielskiej indie rockowej grupy. We wrześniu trio podzieliło się utworem "U&Me".

"Get Better" trafił do sieci wraz ze wspaniałym animowanym teledyskiem stworzonym przez specjalizującą się w rysunku pixelowym Stefanie Grunwald:

alt-J - Get Better / YouTube: alt-J

- Pisząc "Get Better" byłem cały w nerwach. Kontekst szalejącej pandemii nadał słowom dużo większą wagę i położył na mnie ogromną odpowiedzialność jako autora tekstów. Mimo, że opisane w piosence wydarzenia są fikcyjne, to - mam nadzieję - jest to najbardziej szczery utwór, jaki stworzyłem - opowiada Joe Newman.

Nowa płyta zespołu ukaże się 11 lutego przyszłego roku nakładem Atlantic Records.

"The Dream" - lista utworów:
1. "Bane"
2. "U&Me"
3. "Hard Drive Gold"
4. "Happier When You're Gone"
5. "The Actor"
6. "Get Better"
7. "Chicago"
8. "Philadelphia"
9. "Walk a Mile"
10. "Delta"
11. "Losing My Mind"
12. "Powders"

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.